Поради

Як захистити капусту від хрестоцвітної блішки

Хрестоцвіті блішки – це комахи невеликого розміру. Вони з апетитом поїдають ніжну м’якоть листя капусти та інших хрестоцвітих рослин. В результаті уражена рослина може повністю загинути.

крестоцветная блошка

Боротися з хрестоцвітною блішкою – важливе завдання для садівників. Ці шкідники з’являються на капусті та інших хрестоцвітих рослинах, коли ще тільки висаджена розсада. Вони вигризають м’якоть листя, харчуючись їх соками. Щоб зберегти врожай капусти, можна провести різні заходи для захисту цих рослин від хрестоцвітих блішок.

[ads2] Хімічний метод боротьби

Цей спосіб не дуже вітається садівниками, так як хімію далеко не всі хочуть використовувати на своїх ділянках. Тим не менш, при досить серйозному пошкодженні капусти цим шкідником, рекомендується застосовувати відповідні хімічні препарати. Серед них найбільш поширені Інтавір, Фуфанон, Кемифос, Банкол. Рослини обприскують після дощу, якщо є необхідність, то процедуру повторюють кілька разів.

Народні методи боротьби

Напевно, найчастіше в боротьбі з хрестоцвітною блішкою застосовують тютюновий пил і попіл. Обидва компоненти можна використовувати окремо або змішувати їх в однаковій пропорції і опудрюють капусту. Із попелу готують настої проти цих шкідників. Для боротьби з блошкою застосовують розчин оцту. Для цього одну столову ложку оцтової кислоти розводять в 10 л води і проводять обприскування. За порадами садівників, впоратися з блішкою допоможуть часникові стрілки, розкладені в міжряддях капусти. Боротися з цим шкідником допомагає і опудрювання рослин чорним меленим перцем. Всі ці обробки необхідно проводити в суху безвітряну погоду. Якщо йдуть часті дощі, то доведеться повторити процедури.

Профілактичні заходи

Не тільки боротьба з шкідниками допомагає впоратися з ними. Важливу роль в цьому відіграють і профілактичні заходи. Восени проводять глибоке перекопування грунту без розбивання грудок землі, в результаті чого блішка гине від морозу.

Ранньою весною, при появі перших хрестоцвітих бур’янів, їх необхідно видаляти. В компостну купу залишки хрестоцвітих рослин не закладають.

Всі ці профілактичні заходи та способи боротьби допоможуть позбавити капусту від настирливих хрестоцвітих блішок і зберегти гідний урожай.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button