Поради

Як почистити газову колонку

Газова колонка – прилад, що дозволяє безперебійно отримувати гарячу воду. Такі апарати встановлюються в будинках, де немає централізованого водопостачання. Щоб колонка відмінно функціонувала, її необхідно очищати, у цій статті ми розповімо, як це зробити.

01-07-15-foto-600x450-1

1) Як визначити, що колонка потребує чистки? Якщо під час відкриття крана з гарячою водою струмінь став тонким або слабо гріється, то час здійснити очистку апарату. У газовій колонці слід очищати два вузла:

  • спіраль;
  • місце для збору гару і кіптяви.
[ads2] 2) Для очищення колонки необов’язково здійснювати її демонтаж. Спочатку перекрийте газ і воду. Відкрутіть гвинти, які кріплять передню кришку, і зніміть її. Тепер вийміть фільтр, він весь буде забитий шаром накипу і солі. Видалити ці утворення на фільтрі можна механічним способом або за допомогою побутової хімії. Налийте у велику ємність воду і розчиніть в ній оцет. Занурте в розчин фільтр і дайте постояти.

3) Наступний етап передбачає зняття теплообмінника. Для цього відкрутіть гайки з труб подачі і зливу води і вийміть теплообмінник. Якщо гайки «приросли» до труб, нанесіть на проблемні місця рідиною ВД-40, її можна придбати в будь-якому автомагазині. Це речовина містить кислоту, яка роз’їсть залишки накипу.

4) Тепер встановіть теплообмінник у велику ємність і залийте в нього засіб для розчинення накипи. Цю речовину можна придбати або виготовити самостійно. Для цього розчиніть 50 г лимонної кислоти в 500 г води і залийте рідиною теплообмінника. Залиште цю деталь в розчині на 4-5 годин. Після цього промийте теплообмінник в проточній воді. Щоб повністю видалити кислоту, потрібно підключити шланг до деталі і включити кран з водою. Тепер висушіть теплообмінник і встановіть його на місце.

5) Замість розчину лимонної кислоти можна придбати засіб для чищення чайників Антінакип. Також можна приготувати розчин оцту. Для цього змішайте склянку води з такою ж кількістю оцту. Залийте рідину в отвір через лійку і залиште на ніч. Після цього промийте теплою водою.

6) Що робити, якщо виникли проблеми з горінням? У такому випадку потрібно очистити колонку від кіптяви. Варто пам’ятати, що цей вузол бажано розбирати в присутності працівника газової служби. Самостійно демонтувати газовий вузол не можна. Ви можете очистити тільки форсунки. Для цього підберіть підходящий тонкий дріт і помістіть його в отвори на форсунках. Тепер за допомогою металевої щітки зніміть кіптяву. Треба закрутити гайки і перевірити герметичність приладу. Для цього нанесіть на місця з’єднання труб мильний розчин. Якщо ви помітили бульбашки, перекрийте газ і викликайте аварійну службу.

Найчастіше кіптява утворюється саме в місцях, де трохи сочиться газ. Іноді відчути характерний запах неможливо через невелику кількість газу. Виявити проблемне місце можна, тільки використовуючи мильний розчин. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то скористайтеся послугами фахівців. У них є всі необхідні інструменти і пристосування для здійснення техобслуговування колонки.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button