Поради

Як вибрати люстру – корисні поради

Ні для кого не секрет, що люстра займає центральне місце в будь-якому інтер’єрі. Вона здатна підкреслити стиль інтер’єру, і зробити навіть звичайну кімнату по-справжньому розкішною і елегантною.

Світло здатне пробудити в людях величезну кількість позитивних емоцій і почуттів, повністю перетворити навколишній простір. Люстра – один з основних інструментів цього перетворення.

09-11-15-foto-600x354-1

Однак, вибрати люстру не так-то просто, як здається на перший погляд. Вітчизняний ринок буквально переповнений величезним асортиментом люстр, різноманітних за видами і стилями.

Представлені як класичні підвісні моделі в обрамленні кришталевого абажура і кування, що можете знайти в http://luminary.com.ua/ http://luminary.com.ua/, так і прості моделі стельових люстр з алюмінію, або пластику в стилі модерн, або хай-тек. Останнім часом величезну популярність набули люстри в яких поєднуються різні технологічні, інженерні та технічні ноу-хау.

Приміром, люстри з дистанційним управлінням з новітніх, екологічно чистих матеріалів і з вбудованими джерелами світла.

Підібрати люстру при такій кількості пропозицій дуже складно. Тим більше, що при виборі доведеться враховувати не тільки ваші особисті переваги з приводу її кольору, стилю, або розміру, але також і стиль кімнати в якій вона буде розташована.

У магазинах можна знайти величезну кількість різноманітних моделей люстр. Чим відрізняються один від одного той, чи інший вид? Що потрібно знати, щоб правильно вибрати люстру? Про все це ви дізнаєтесь в даній статті!

Що необхідно враховувати, вибираючи люстру?

При виборі люстри необхідно звернути увагу на наступні її параметри:

 • стиль;
 • розмір;
 • колір;
 • тип;
 • потужність;
 • технічні характеристики;
 • конструкція;
 • види ламп.

Розберемося з цими пунктами більш докладно …

Яку люстру вибрати: підбираємо стиль

При виборі стилю люстри обов’язково враховуйте загальний дизайн інтер’єру в будинку, а також особливу увагу приділіть формі і колірній гамі. Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент різноманітних світильників і люстр.

Приміром, класичні люстри складаються з декількох ламп, як правило прикрашених кольоровим склом з бронзовими, або металевими каркасами – вони чудово підходять для їдальні, або вітальні.

Світильники геометричної форми з елементами з металу, скла, або пластику відмінно впишуться в стиль хай-тек, або модерн.

Щоб створити еклектичний інтер’єр, дизайнери рекомендують традиційний набір меблів доповнити люстрою в стилі ф’южн – це допоможе зробити приміщення оригінальним і яскравим. Що стосується форми, то всі люстри умовно діляться на округлі і витягнуті.

В лінію

У першому випадку кілька ламп світильника розміщені на одній лінії – по довжині деякі моделі досягають трьох метрів.

Пляма світла рівномірно розподілена на всій люстрі. Цей варіант відмінно підходить для барного, або обіднього столу: одна люстра цілком здатна забезпечити рівномірним освітленням довгий вузький коридор.

По колу

Що стосується другої групи округлих люстр, то вони набагато більш різноманітні. Ці моделі абсолютно не схожі одна на одну.

По конструкції вони нагадують грона горобини, або ягоди винограду. Світлове поле таких світильників розходитися з центру.

Такі люстри роблять освітлення в житлових кімнатах розсіяним. Ними також можна виділити певну зону в приміщенні: наприклад, поверхню кавового, або робочого столу.

Розмір

Вибираючи люстру обов’язково враховуйте габарити кімнати в якій вона буде висіти, вона не повинна перевантажувати інтер’єр, або виглядати маленькою на тлі великого приміщення. Тут важливо враховувати не тільки функціональність, але також і співмірність – вона повинна бути досить яскравою для освітлення приміщення.

При виборі розміру люстри слід обов’язково враховувати такі параметри, як висота, діаметр і кількість плечей, або ріжків. Дизайнери інтер’єру використовують певну формулу, що дозволяє правильно розраховувати розміри люстри.

Для цього враховуються такі значення:

 • ширина кімнати (в м) + довжина кімнати (в м) х 10 = діаметр люстри (в см).

Приміром, діаметр люстри в кімнаті, яка має ширину 4 метри і довжину 6 метрів – 100 см.

Обов’язково слід враховувати висоту стелі в кімнаті, а також її форму. Приміром, кімнати в яких висока стеля, потребують підвісної люстри, здатної заповнити великий простір.

Але, така модель абсолютно не підходить кімнаті з низькою стелею. Для приміщення висотою 2,5 метра знадобляться плоскі стельові світильники, або люстри.

З їх допомогою можна візуально розширити простір в кімнаті і додати в неї трошки повітря. Також, можна придбати люстри з невеликими плафонами. При цьому світло в них повинен бути спрямоване нагору.

У довгих, вузьких кімнатах слід застосовувати люстри витягнутої форми. Вони добре освітлюють всю кімнату.

Такою люстрою можна без проблем забезпечити освітлення в коридорі, або повісити її над обіднім столом на кухні, або в їдальні. Також можна скомбінувати основне джерело світла з додатковими такими, як настільні лампи, торшер, бра і т.д.

Колір

Дизайнери радять підбирати колір для світильників, який є як би другим в інтер’єрі. Дана порада класична, але вельми умовна, все залежить від колірної гами та загальної концепції дизайну.

Традиційний інтер’єр з безліччю деталей і текстур потребує люстр, які виконані в теплих тонах.

Тип

Також, необхідно підібрати вид люстри – стельову, або підвісну. При цьому потрібно враховувати матеріал, висоту, обробку стелі і дотримуватися техніки безпеки при установці.

Якщо люстра була обрана для житлової кімнати, спальні, вітальні, або кабінету з висотою стель 2,5 – 3 метри, радимо вішати її таким чином, щоб від підлоги до світильника на стелі залишилося не більше 2-2,5 метра.

Якщо у житловому приміщенні високі стелі з відстанню від підлоги до стелі більше ніж 3 метри, то в цьому випадку при виборі висоти підвісу необхідно враховувати естетичні моменти, а не практичні. Кімнати з низькою стелею потребують при стельових люстрах.

Потужність

Роздумуючи про те, як правильно вибрати люстру, дуже важливо підібрати потрібний розмір світильника, продумати кількість плафонів і визначитися з потужністю. Необхідно вирішити скільки люстр необхідно для приміщення і чи потребує кімната в будь-якого додаткового джерела світла.

Якщо це стосується спальні, необхідно встановити невеликі торшери, або лампи в головах ліжка, якщо кухні – то окреме підсвічування в зоні приготування їжі, якщо зал – світильники в куточках де люблять відпочивати домочадці, в кабінет радимо поставити настільну лампу на стіл.

Є загальні рекомендації, що дозволяють освітлювати приміщення з стелями не вище 3-х метрів – маються на увазі лампи розжарювання:

 • приміщення з яскравим освітленням: кухня і вітальня – 20 ват на 1 м.кв;
 • кімнати із середнім рівнем висвітлення – ванна, кабінет і дитяча – 15-18 Ватт на 1 м.кв;
 • для приміщень з приглушеним світлом – спальня 10-12 ват на 1 м.кв.

У передпокої світло необхідно спрямовувати не на дзеркало, а на людину, яка стоїть біля нього.

Враховуючи ці параметри, можна розрахувати потужність люстри. У неї включається потужність всіх ламп.

Можна купити потужну люстру, а замість стандартного вимикача встановити диммер за допомогою якого відрегулювати яскравість лампи.

Це дає можливість міняти освітлення в кімнаті відповідно до ваших потреб і настрою. Обов’язково поцікавтеся, чи підтримується підключення до диммерів обраної вами люстрою.

Якщо в світильнику використовується понижуючий трансформатор, не рекомендуємо застосовувати димер. Не радимо перевищувати загальну потужність люстри і встановлювати на неї занадто великі лампи – це дозволить запобігти поломці.

Потрібно подумати: чи в змозі ваша проводка витримувати великий опір?

Технічні характеристики

При виборі люстри потрібно звернути увагу на її технічні характеристики:

 • Енергоспоживання – радимо віддати перевагу більш економічним моделям;
 • Скільки режимів включення застосовується і чи регулюється потужність освітлення;
 • Особливості патронів. Вони відрізняються, як діаметром роз’єму – стандартний, або міньйон, так і матеріалом. Так, патрон може бути з кераміки, карболіту, або термостійкого пластику. Також патрони відрізняються граничною температурою нагріву і максимальною потужністю підходящої для них лампи.

Застосовувані лампи

Лампи розжарювання

Всі звичні лампи розжарювання характеризуються приємним теплим світлом, але вони абсолютно не економічні. Крім того, такі лампи сильно гріються, що призводить до займання текстильних, або пластикових деталей люстри.

Галогенні лампи

Дуже ефективними є галогенні лампи. Вони відрізняються гарною передачею кольору і тривалим терміном служби.

Люмінісцентні лампи

Третій варіант – люмінесцентні лампи. Вони економічніші від ламп розжарювання, але мають досить холодне світло.

Світлодіодні лампи

Лампи світлодіодні мають цілком прийнятний спектр, вони трохи дорожче, ніж їх аналоги, але дуже економічні в експлуатації.

Конструкція люстри

Для того, щоб правильно вибрати люстру, необхідно докладно вивчити будову різних моделей.

Корпус

Являє собою підвіси, або підставу з базою, куди сходяться ріжки. У нижній частині корпусу знаходяться патрони, до яких прикріплені лампа і розсіювач.

У верхній частині є заглушка, яка приховує місце з’єднання проводів приладу і електропроводку будинку.

Відбивачі

Ці елементи зустрічаються не у всіх моделей. У них дзеркальна поверхня – відбиваючись від неї світло поширюється по простору.

Розсіювачі й абажури

Основне завдання – рівномірно розподілити світло лампи. Майте на увазі, що в люстрі цих деталей може не бути – в даному випадку лампочка нічим не прикрашена.

Тип ламп

При виборі люстри також варто звертати увагу на тип застосовуваних ламп. На відміну від своїх попередників, у сучасних ламп немає таких недоліків, як шум і мерехтіння, єдиним їх мінусом є біле холодне світло від якого втомлюються очі.

З вищеописаних видів найбільшою популярністю користується лампа розжарювання. Цю класику застосовують люди, охочі заощадити. Однак, незважаючи на низьку вартість і наявність різних варіантів, лампа в цілому невигідна і непрактична так, як володіє низьким ККД і при неправильно розрахованій потужності може оплавитися, або тріснути.

Галогенні лампи прийнято застосовувати для створення потужного і чіткого освітлення, так як вони виділяють потік потужного і яскравого світла. Про те, як підібрати галогенову лампу, необхідно подумати досить серйозно, оскільки економлячи на їх заміні ви можете принести дискомфорт у своє житло.

Люмінесцентні лампи, як правило, застосовують коли потрібно яскраве і рівне освітлення, наприклад в кухні. До основних плюсів даних ламп можна віднести велику потужність, гарне ККД і тривалі роки служби.

Основний недолік такої лампи – її здатність швидко втомлювати очі своєю рівністю і холодністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button