Всесвіт

Як захистити Землю від астероїдів, якщо їх не видно?

Челябінський метеорит був всього 17-20 метрів в поперечнику, однак причинив значної шкоди на місці, повибивав вікна і покалічив людей під час вибуху в атмосфері Землі в лютому 2013 року. Щоб запобігти такому зіткненню Емі Майнцер і її колеги використовують простий, але хитрий спосіб виявляти крихітні навколоземні об’єкти (NEO), що загрожують нашій планеті.

Емі — старший дослідник місії NASA в полюванні за астероїдами в Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, штат Каліфорнія. Як вона намагається захистити нашу планету від астероїдів?

Планетарний захист

«Якщо ми знаходимо об’єкт, який загрожує зіткненням через кілька днів, це сильно обмежує наш вибір, тому у своїх пошуках ми зосереджені на пошуку навколоземних об’єктів, коли вони далі від Землі, щоб ми могли вибирати і у нас був час на це», говорить Майнцер.

Але завдання складне — як вловити тліючий вуглик в нічному небі. Такі об’єкти дуже тьмяні, тому що маленькі і знаходяться далеко від нас. Крім того, деякі з них темніше чорного тонера для принтера, і знайти їх на тлі чорного космосу дуже важко.

Замість того, щоб знаходити об’єкти у видимому діапазоні світла, команда Майнцера в JPL вирішила використовувати тепло об’єкта в якості значущої сигнатури. Астероїди і комети нагріваються сонцем і світяться в тепловому діапазоні (інфрачервоному), тому їх легко виявити за допомогою телескопа NEOWISE, спеціально призначеному для пошуку навколоземних об’єктів в інфрачервоному діапазоні.

«За допомогою місії NEOWISE ми можемо виявляти об’єкти незалежно від кольору їх поверхонь і використовувати її для оцінки їх розмірів та інших властивостей поверхні».

Вивчення поверхневих властивостей об’єктів NEO дозволяє Майнцер і її колегам визначати розмір об’єктів та їх склад — обидва цих параметри важливі у визначенні захисної стратегії проти загрозливих для Землі тіл.

Приміром, одна з оборонних стратегій полягає в тому, щоб фізично «відвести» NEO від Землі, змінити траєкторію зіткнення. Але щоб розрахувати енергію, необхідну для поштовху, потрібна інформація про масу, розмірі та складі об’єкта. Астрономи також вважають, що вивчення складу астероїдів допоможе зрозуміти, як сформувалася Сонячна система.

«Такі об’єкти, цікаві самі по собі, оскільки деякі вважають, що їх вік можна порівняти з віком Сонячної системи. Склад у них теж досить різноманітний».

Кнопка «Наверх»