Відео

Як зміняться люди через тисячу років (відео)

Людство продовжує еволюціонувати. До чого ж приведе нас еволюція за наступну тисячу років? Ймовірно, ми станемо вищі. За останні 130 років люди встигли помітно зрости. У 1880 році зріст середнього чоловіка-американця становив п’ять футів сім дюймів, зараз — п’ять футів десять дюймів (приблизно 1,7 м. і 1,78 м., відповідно, — прим. перекл.).

Можливо, нас також чекає зрощення з машинами, яке дозволить поліпшити наш зір, слух, здоров’я і т. д. Вже існують слухові апарати, здатні записувати звуки, генерувати білий шум і навіть виконувати функції телефону. Ще один приклад: зараз вчені з Орегонського університету розробляють біонічні очі. Вони потрібні, щоб дати сліпим зір. Але цілком можна собі уявити, що ця технологія також перетвориться в інструмент, який дасть людству можливість бачити невидиме — скажімо, інфрачервоне або рентгенівське випромінювання. Таким чином, одного разу може настати день, коли протези стануть частиною життя здорових людей.

Втім, зміниться не тільки наш зовнішній вигляд. Наші гени теж будуть еволюціонувати на мікроскопічному рівні, сприяючи виживанню людства. Наприклад, у ході досліджень, які проводив Оксфордський університет, в Південній Африці була виявлена група ВІЛ-інфікованих дітей, які ведуть повноцінне життя. Судячи з усього, вони володіють вродженим захистом від ВІЛ, що заважає інфекції переростати в СНІД. А завдяки таким інструментам для редагування геному, як CRISPR, ми, можливо, у результаті зможемо взяти наші гени і ДНК під контроль і стати невразливими для хвороб і навіть побороти старіння.

Інший спосіб дати імпульс еволюції людства, перевівши її на новий шлях, — переселити людей на Марс. Ця планета отримує на 66% менше сонячного світла, ніж Земля. В результаті у жителів Марса зіниці, ймовірно, збільшаться, щоб вловлювати більше світла. А так як гравітація на Марсі становить лише 38% земної, люди, що народилися там, швидше за все, будуть вищі, ніж земляни. У космосі рідина, що відокремлює наші хребці один від одного, розширюється. Це підштовхнуло американського фахівця з аерокосмічної техніки Роберта Зубрина (Robert Zubrin) до припущення про те, що низька гравітація на Марсі може дозволити людському хребту розтягнутися досить сильно, щоб до нашого зростання додалися кілька зайвих сантиметрів.

Однак навіть переселення на Марс не допоможе людству прийти до головної вісі, яка, можливо, чекає нас у найближче тисячоліття — до безсмертя. Щоб перемогти смерть, людям, швидше за все, доведеться навчитися завантажувати свою свідомість в машину. Вже зараз італійські і китайські вчені пересаджують голови тваринам, щоб визначити, чи можна перенести свідомість з одного тіла в інше. За їх словами, наступним важливим кроком має стати трансплантація голови людині.

Але що б не сталося за наступне тисячоліття — зіллємося ми з машинами або станемо ними — в одному ми можемо бути впевнені: людство чекають нові зміни, і чим швидше ми будемо мінятися і виходити за межі Землі, тим вищі будуть наші шанси уникнути вимиранню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button