Відео

Плутон покритий водним льодом

Свіжі дані, що прийшли з автоматичної станції «Нові горизонти» (New Horizons), показали, що не менше половини Плутона покрито товстим шаром водного льоду.

dabbc6a31952a66412cb9a5f6f593894

Раніше астрономи були переконані, що поверхню карликової планети покривають льоди з домішками азоту і метану, а водяний лід є тільки в глибинах Плутона. Однак, дивлячись на знімки нерівної кори Плутона, отримані влітку минулого року за допомогою космічної станції, яка пролетіла повз небесне тіло, вчені зробили висновок, що всі ці «лусочки», нерівності рельєфу неможливо було б зберегти, якби на планеті був тільки аміачний, азотний або метановий лід. У такому випадку він би просто розтікся і заповнив усі ущелини і свердловини.

Читайте також: 

Днями астрономи отримали кадри, зроблені за допомогою інструменту LEISA. Спектроскоп дозволяє виявити водний лід на поверхні планети і оцінити його товщину. З’ясувалося, що заповітний лід на Плутоні знаходиться у половині районів. Окрім того, льоду може виявитися ще більше, оскільки LEISA не бачить поклади в місцевостях, де випаровується метан, а таких місць на Плутоні досить багато.

На сьогодні вдалося з’ясувати, що єдине місце, де немає водного льоду, – це ліва сторона так званого «серця» Плутона на рівнині Супутник, в регіоні Томбо. Отримані дані дозволяють зробити висновок, що даний район зародився відносно недавно з погляду геології.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments