Земля

Японці виявилися найдавнішими рибалками

Японські археологи під час розкопок у печері Сакітарі на острові Окінава виявили найдавніші в світі рибальські гачки. Про це розповідається в статті, опублікованій в науковому журналі PNAS. Вчені відзначили, що люди проживали у районі архіпелагу Рюкю, до якого відноситься Окінава, вже 30-35 тисяч років тому.

60da551cf59e2d9b642dded1ffd586ba
Дослідникам вдалося виявити два рибальських гачка, зроблених з раковин морських молюсків. Причому робота над однією зі снастей так і не була завершена. Крім того, у печері знайшли фрагменти людських скелетів, намисто, скребла та відщепи.

Проведений археологами радіовуглецевий аналіз показав, що вік знахідок становить близько 22,5 тисячі років. Виявлені раніше в Східному Тиморі і в Ірландії рибальські гачки були новіші від японських на одну-дві тисячі років.

Читайте також: 

Вчені впевнені, що їх знахідка є підтвердженням того, що люди могли виживати в ізольованих острівних популяціях вже в епоху палеоліту. При цьому риболовля, швидше за все, носила в той період сезонний характер,  що залежало від міграцій морської фауни: у печері також виявили фрагменти їжі — рештки крабів, кабанів і оленів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть