Земля

Що таке “хімічний захід” Сонця і чим це небезпечно?

Якщо відразу кілька великих вулканів на Землі почнуть вивергатися, чи зможе піднятий в повітря попіл пригасити Сонце і вплинути на зміну клімату? Таким питанням задалися вчені з країн, що розвиваються.

Дослідники змоделюють, як вплине на проникнення сонячного світла на Землю попіл від декількох вулканічних вивержень — це і є «хімічний захід». Масштабне дослідження стартувало після підписання Паризької угоди — документа, що регулює заходи по зниженню вуглекислого газу в атмосфері. Вчені вже придумали для такого рішення звучну назву — сонячний геоінжінірінг.

«Хоча сама ідея досить божевільна, вона вже вкорінюється в науковому світі», — говорить провідний автор дослідження Атік Рахман. Побудова моделі дозволить зрозуміти, чи варто розвивати проекти штучного приглушення сонячного світла. Наприклад, вже досить давно обговорюється ідея розпилювання в атмосфері часток сірки, які повинні розсіювати сонячне світло.

Подібний метод вирішення проблеми глобального потепління знайшов підтримку серед сильних світу цього. За інформацією Daily Mail, фонд Дастіна Московіца, співвласника Facebook, виділив вченим 400 000 доларів. Втім, фахівці групи ООН з клімату відносяться до реалізації проекту «хімічного заходу» скептично, називаючи його «економічно, соціально і організаційно неможливим».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button