Земля

Японські сейсмологи попередили про ймовірність мегаземлетрусу

Японські сейсмологи з тривогою стежать за триваючою сейсмічною активністю після недавнього потужного поштовху, що призвів до тисяч постраждалих, жертв і безлічі руйнувань. Кількість афтершоків налічує вже більше сотні, що може говорити про те, що напруга тектонічних плит не спадає, а навпаки зростає.

Прогнози невтішні для Японії – наростання сейсмічної активності може привести до різкого скидання напруги, яка виразиться в серії великих землетрусів магнітудою вище 8 балів за шкалою Ріхтера.

Вчені відзначають, що по всій Південній Азії та в регіоні Тихого океану реєструється зростання сейсмічної активності, схоже на те, що енергія, яка прихована в тектонічних плитах, накопичувалася тисячоліттями, тепер рветься назовні. Висновки японських вчених, підтримують і сейсмологи з США.

Весь світ практично лихоманить від потужних поштовхів вище 6 балів і дуже складно точно спрогнозувати місце де ця енергія вирветься назовні викликавши дійсно нищівний мегаземлетрус. Але той факт, що все вказує на швидкий удар не викликає у фахівців ніяких сумнівів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button