Земля

Вчені: В кам’яному столітті близько 10000 років територія Європи була практично безлюдною

Німецькі вчені в результаті проведеного дослідження припустили, що в кам’яному столітті близько 10000 років територія Європи була практично безлюдною. За їх оцінками тут проживали лише 1500 осіб. Інформація про наукову роботу опублікована в закордонному виданні Dailymail.

Група вчених з Кельнського університету вивчила археологічні свідчення, датовані періодом 42000 – 33000 років тому, і відносяться до оріньякської культури – європейської передісторії пізнього палеоліту. Фахівці визначили, що тоді у Європі проживало тільки 1500 чоловік.

При вивченні цієї частини світу від північно-західної Іспанії до східної Польщі дослідники базувалися на інформації про місцезнаходження приблизно 400 оріньякских районів в цій області. Судячи з їх розмірів і близькості один до одного, вони припустили, що з загальної кількості лише 13 ділянок були заселені. Люди на цій місцевості розділилися приблизно на 35 різних груп, у кожній налічувалося 42 людини, що займалися полюванням і збиральництвом.

Вчені зробили такі висновки, досліджуючи археологічні знахідки в цьому регіоні і розробляючи гіпотези про те, як ці галузі могли б взаємодіяти, наприклад, як повинні були перевозити кам’яні матеріали для виготовлення інструментів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button