Земля

Сотні тисяч артефактів і римський проспект знайшли при будівництві метро в Салоніках (фото+відео)

При будівництві метро в Салоніках були знайдені тисячі артефактів, що належать до різних періодів історії грецького портового міста. Про знахідки пише Arkeonews з посиланням на будівельну компанію Attiko Metro SA.

Останки будівель XV-XVII століть, руїни елліністичних, римських і візантійських будівель відкрили будівельники при створенні нової гілки метро в грецькому місті Салоніки. У сукупності під час розкопок на місці шести з дванадцяти станцій нової лінії вже знайшли понад 300 тис.артефактів і їх кількість, ймовірно, буде зростати.

Археологічні знахідки при будівництві метро. Фотографії: Attiko Metro

Велика кількість археологічних пам’яток пов’язана з тим, що гілка метро проходить уздовж одного з центральних декуманусів. Так в Римській імперії називалася магістраль або дорога, яка була орієнтована із заходу на схід. Планування більшості римських поселень було прямокутним і являло собою сітку з перпендикулярних декуманосів і кардосів (вулиць, орієнтованих з півночі на південь).

Численні знахідки свідчать про процвітаючу спільноту з сильною економікою і усталеними соціально-політичними структурами, з одного боку, і складної історії міста — з іншого. Салоніки були закладені царем Македонії Кассандром в 315 році до н.е. пізніше, в 146 році до н. е., ця територія була захоплена римлянами і приєднана спочатку до Римської республіки, пізніше – імперії, а після до Візантії в V столітті і Османської імперії в XV столітті.

Мозаїка, знайдена при будівництві метро. Фото: Attiko Metro

Наприклад, при будівництві станції Флемінг дослідники відкрили римське кладовище (II–IV ст.н. е.). Серед інших знахідок археологи знайшли 3-кілометрову цвинтарну базиліку з мозаїчними підлогами і тисячами похоронних пам’яток різних епох. Гробниці відносяться до різних типів: ямні, коробчасті, горшкові поховання, жертовники і вівтарі. Деякі поховання прикрашені глиняними та скляними посудинами, статуетками, золотими та срібними прикрасами та монетами.

Археологічні знахідки в Салоніках. Відео: Greek ministry of culture

Всього при будівництві станцій і вентиляційних шахт археологи провели понад 20 розкопок. При цьому глибина культурного шару коливалася від 0,5 до 7 м, але деякі гідротехнічні споруди, колодязі, водоводи, резервуари і акведуки були виявлені і на набагато глибших рівнях. Очікується, що частина знахідок буде виставлена або збережена в первісному вигляді на станціях метро. Крім того, для зберігання та експозиції артефактів грецька влада планує побудувати два нових музеї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button