Всесвіт

Яскраві плями Титану могли бути озерами

Група дослідників знайшла докази того, що яскраві плями, помічені на поверхні Титану 20 років тому, є висохлими озерами. У своїй статті, опублікованій в журналі Nature Communications, група описує припущення про ці сліди.

USGS, ASI, JPL-CALTECH/NASA

Приблизно 20 років тому дослідники, що вивчали супутник Сатурна Титан, виявили на його поверхні яскраві плями. Передбачалося, що це були озера або моря, але коли космічний апарат Cassini зробив зображення Титану в 2004 році, вчені не виявили достатньо ознак рідини.

У новій роботі дослідники зібрали всі доступні дані про ці плями з декількох обсерваторій і від Cassini. Після тривалого аналізу вони визначили, що ці сліди можуть бути лише однією з трьох речей: висохлі озера, опади або дюни. Вчені відразу ж виключили опади, зазначивши, що дощ спостерігався тільки двічі на цьому супутнику, що виключає можливість гігантських дощових калюж. Вони також виключили ймовірність великих дюн, оскільки погода на Титані не допускає їх утворення в цих місцях. Таким чином, єдиним логічним висновком залишалося сухе озерне дно.

Ця теорія піднімає питання про те, що сталося з рідиною, яка утворила озера. Дослідники припускають, що вона, можливо, перемістилася з найближчих полюсів в інші частини супутника, але також вона могла випаруватися з-за сонячного світла. Вчені говорять про те, що дослідники, які шукають ознаки води на інших планетах, повинні бути вкрай обережні, адже вода може просто випаровуватися.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button