Наука

Генетично модифіковані кози будуть давати антиракове молоко

Для того щоб знизити вартість ліків проти раку, група дослідників вирішила творчо підійти до завдання. Вчені придумали генетично модифікованих кіз для виробництва ліків замість використання лабораторії.

Генномодифіковані кози можуть виробляти ліки проти раку цетуксімаб у своєму молоці. Препарат, який використовується для лікування раку товстої кишки, легенів та інших видів, може обходитися пацієнтам в 13 000 доларів в місяць. Шляхом масового виробництва препарату через козяче молоко вчені сподіваються зробити лікування набагато більш доступним для тих, хто його потребує.

Цетуксімаб коштує дорого не тільки тому, що він виробляється в лабораторії. Хімічна структура білка цього ліку настільки складна, що фармацевтичні компанії використовують біологічні механізми в спеціально модифікованих культивованих мишачих клітинах для його виробництва. А це дуже повільний і дорогий процес.

«Набагато економічніше виробляти цетуксімаб відразу ж у тварин, тому що їх молочні залози можуть виробляти велику кількість білків», — прокоментував Гетц Лайбл, провідний автор дослідження.

Поки що команда вчених тільки показали, що кози дійсно можуть виробляти таке молоко, однак дослідники ще не перевірили, чи є ця версія молока такою ж ефективною, як і ліки, вирощені в мишачих клітинах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments