Земля

Єллоустоунський вулкан: 107 землетрусів по всьому парку – ознака скорого виверження?

На території парку Єллоустоун сталося в цілому 107 землетрусів і три незвично сильних виверження гейзерів в листопаді. Чи може ця активність бути ознакою пробудження супер-вулкана від його сну?

Останнє велике виверження Єллоустонського вулкана відбулося 640 000 років тому, і райони, що оточують національний парк США, тільки що стали свідками інтенсивного у сейсмічному плані листопада.

Геологічна служба США (USGS) зареєструвала в цілому 107 землетрусів в минулому місяці, підживлюючи припущення про те, що вулкан прокинувся від свого сну.

Найпотужніший з поштовхів сягнув магнітуди 3,1 всього в 19 милях до північного-заходу від Єллоустоуна, штат Монтана. Землетрус стався близько 6.28 вечора за місцевим часом 9 листопада.

Потім цей період активності продовжився. Землетруси були зафіксовані приблизно в двох милях на північний захід від Уест межах національного парку Єллоустоун.

Йеллоустоунский вулкан: 107 землетрясений по всему парку - признак скорого извержения?

Під час найбільшого листопадового Рою землетруси досягли піку магнітуди 2,1. На вершині сейсмічної активності, USGS відзначив три виверження всесвітньо відомого гейзера Пароплав.

Станції моніторингу USGS також відзначили деякий рух поверхні землі в районі Єллоустоун. З вересня рівень води в гейзерній западині Норріса впав менше ніж на дюйм.

Агентство повідомило: “деформація ґрунту в районі Єллоустоун була змінною, але незначною протягом останніх декількох місяців.

Загальне просідання Єллоустонської кальдери наголошується на станціях як на кислому струмку, так і на відроджених куполах озера Маллард, хоча на загальну тенденцію накладаються незначні відхилення, можливо, обумовлені сезонними коливаннями від негоди.

В районі басейну Норріс Гейзер GPS-дані показують осідання близько двох сантиметрів – менше одного дюйма- з вересня, але протягом листопада було вже менше..

На щастя, жодна з цих подій не сигналізує про яку-небудь тривожну активність глибоко під землею, переконують співробітники USGS. На думку вчених, сейсмічна активність в Єллоустоуні “залишається на фоновому рівні” і “ознак швидкого виверження поки не спостерігається”.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments