Технології

Ілон Маск сподівається успішно чипувати людський мозок в найближчий рік

Технологія компанії Neuralink, заснованої Ілоном Маском в 2016-му і яка працює над створенням інтерфейсу мозок-комп’ютер, майже готова до застосування на людях. Про це сам підприємець розповів в опублікованому напередодні інтерв’ю автору одного з найпопулярніших в США подкастів, Джо Рогану.

За словами засновника Tesla, SpaceX і Neuralink, він розраховує, що протягом найближчого року чіп-імплант, який працює у зв’язці з комунікаційним пристроєм, буде вперше встановлено людині. На цьому ранньому етапі завданням Neuralink буде лікування у пацієнта порушень, викликаних травмами мозку.

За словами Маска, роботи ще багато, однак він вважає, що у фахівців компанії є шанс протягом найближчого року вживити пристрій в мозок людини і використовувати його для відновлення втрачених функцій організму без побічних негативних ефектів.

Система Neuralink теоретично може застосовуватися для відновлення зору, слуху або рухових функцій, а також для лікування захворювань, які стосуються мозку. Модулі з сотнями ниток-електродів, розміщених у потрібних місцях надточним роботом, будуть знаходитися безпосередньо в черепі.

«У принципі це може виправити будь-яку неполадку в мозку», — упевнений Ілон Маск.

Рік тому, коли Маск і його колеги вперше детально розповіли про технології Neuralink, також стверджувалося, що перше успішне застосування на людині може відбутися до кінця 2020-го. Тепер Маск обережно зсунув термін ще як мінімум на півроку.

В майбутньому підприємець сподівається розробити на базі системи Neuralink повноцінний інтерфейс мозок-комп’ютер, який зробить можливим симбіоз людини і штучного інтелекту. На думку Маска, такий інтерфейс, що дозволяє біологічному мозку швидко обмінюватися великими обсягами даних з «суперінтелектуальною» надбудовою — єдиний шанс для людства не відстати в своїх можливостях від штучного інтелекту. Така надбудова у вигляді смартфонів, комп’ютерів та додатків до них, які допомагають нам вирішувати різні завдання — вже існує, але взаємодія з нею за допомогою органів почуттів і аналогових інтерфейсів (клавіатура, тачскрін, голосові команди) повільна і неефективна.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»