Інтернет

Facebook анонсував «інтернет для бідних»

Жителі Перу отримають 10 безкоштовних мегабайтів трафіку в добу для доступу до «урізаним» версіями веб-ресурсів.

Компанія Facebook у кооперації з чотирма операторами мобільного зв’язку запустила тестування сервісу Discover в Перу. Програма, яку можна встановити на комп’ютер або мобільний пристрій на ОС Android, дає користувачам безкоштовний доступ до текстових версій сайтів. При цьому фото-, аудіо – і відеоконтент не завантажуються.

Завдяки такому підходу Discover дає можливість економити трафік і надавати доступ до Мережі максимально більшій кількості малозабезпечених людей. Зараз жителям Перу в програмі доступні 10 мб безкоштовного трафіку в добу. Як повідомляє видання TechCrunch, цей ліміт встановлений не Facebook, а мобільними операторами — партнерами сервісу.

Надалі щоденна доза трафіку на одну людину може бути переглянута. За словами представників Facebook, вони очікують, що при запуску Discover в інших країнах оператори погодяться виставити ліміт в 20 мегабайтів. Крім того, розглядається можливість завантаження фотографій.

«Під час кризи суспільної охорони здоров’я, викликаного коронавірусом, ми вважаємо, що особливо важливо дослідити способи допомогти людям залишатися на зв’язку і розширити доступ до медичної інформації і інших ресурсів в інтернеті, — каже Йоав Зеєві, менеджер по продуктах в Facebook. — В рамках нашої постійної роботи щодо забезпечення доступу людей до точної медичної інформації ресурси про здоров’я і коронавірус отримають місце на домашній сторінці Discover».

Discover — далеко не єдина ініціатива Facebook з надання безкоштовного інтернету. Компанія також розвиває проєкт Internet.org, який дає доступ до обмеженої кількості веб-ресурсів в 65 країнах. На території Індії вже працює програма Express Wi-Fi, яка дозволяє великим споживачам трафіку ділитися інтернетом.

Цікаво, що Google і Wikimedia, які раніше розвивали схожі проєкти, свої ініціативи щодо вільного доступу до Мережі згортають. Так, у лютому цього року в Індії припинив працювати сервіс Google Station, який надавав вільний доступ в інтернет на 400 залізничних станціях. А Wikimedia ще в позаминулому році згорнула розробку програми Wikipedia Zero, дозволяла понад 800 мільйонам людей безкоштовно отримати доступ до онлайн-енциклопедії в 72 країнах.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button