Земля

Ймовірність надсильного землетрусу в Карпатах зростає з кожним днем

У Молдові недавно зафіксували землетрус. Згідно з даними Національного інституту фізики землі Молдови магнітуда землетрусу склала 3,5 бала, епіцентр землетрусу залягав на глибині 129 км.

За даними вчених, у лютому в Карпатах сейсмологи зафіксували дев’ять землетрусів, а всього з початку року сталося близько 40 підземних поштовхів. В 11 випадках магнітуда склала понад 3 бали. Найсильніший землетрус в 2019 році відбувся 9 січня. Тоді магнітуда поштовху склала 4,4 бала, а у другий місяць зими найпотужніший поштовх прилади зареєстрували 5 лютого (магнітуда 3,9 бала).

За всіма наявними даними, повідомили вчені, в Карпатах один раз в 36-37 років відбувається надпотужний землетрус. У цьому сенсі показовими сильні землетруси у 1940 та 1977 років. Вчені підкреслили, що виходячи зі статистики багаторічних спостережень, раз в сто років в Карпатах відбувається три таких землетрусу. Оскільки з 77-го року минулого століття настільки потужної сейсмічної розрядки не відбувалося, то ймовірність цієї події зростає з кожним днем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button