Наука

Періодичний закон Менделєєва більше не працює

Періодичний закон Менделєєва більше не працює, повідомляє ЗМІ з посиланням на заяву Юрія Оганесяна з Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні (Росія).

Фундаментальне правило говорить, що властивості елементів і властивості утворених ними простих і складних тіл стоять у періодичній залежності від їх атомної ваги. Однак до 112-го хімічного елемента (коперницію) закон застосувати не можна.

Якщо слідувати закону, властивості коперниція повинні бути аналогічні властивостям рідких металів. Але досліди показують, що спільного з ртуттю, галієм, цезієм і францієм у коперниція не так багато. Рідкі метали втрачають стабільність при +160 градусів Цельсія, а сплав коперниція — вже при нулі.

Оганесян впевнений, що елементи з наступними атомними номерами також не будуть поводитися відповідно до Періодичного закону Менделєєва. Так, вчений говорить, що властивості 114-го елемента — флеровія — відрізняються від властивостей свинцю ще більше.

На даний момент відомо 118 хімічних елементів. Останній відкритий елемент з атомним номером 118 отримав назву на честь Оганесяна — оганесон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button