Земля

Учені б’ють на сполох через вимирання комах

До чого приведе зникнення комах?

Дослідники з університету Гельсінкі (Фінляндія) попереджають, що скорочення чисельності комах серйозно загрожує людині.

Як показують актуальні дослідження, біомаса членистоногих з 1994 року скоротилася на 76% і продовжує знижуватися. Під загрозою повного зникнення на сьогодні знаходяться близько 40% комах. Комахи, які становлять дві третини всіх наземних видів, гинуть із загрозливою швидкістю, що тягне за собою катастрофічні наслідки для харчових ланцюгів і місць проживання.

Крім того, це загрожує критичним зменшенням біорізноманіття, масовою зміною екосистем та екології в цілому, причому незворотнім. Фінські вчені вважають, що вимирання комах загрожує потенційною втратою унікальних генів і речовин, які одного дня можуть сприяти, скажімо, лікуванню хвороб, а також порушенням екосистемних функцій, від яких залежить людство. Приміром, штучної заміни запиленню просто не існує.

Фахівці розробили ряд рекомендацій, які допоможуть комахам уникнути вимирання. Насамперед, фіни радять не стригти газони занадто часто, вирощувати більше рослин, уникати використання пестицидів, не вирубувати старі дерева, зберігати старі пні, скорочувати викиди вуглекислого газу в атмосферу і підтримувати природоохоронні організації.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button