Технології

Інноваційний сонячний фасад може генерувати на 50% більше енергії

Дахові сонячні електростанції дозволяють значно поліпшити енергобаланс будівлі, але покрити повністю її потреби в електриці вони, найчастіше, нездатні через невеликі наявні площі. Додатковий простір для розміщення фотовольтаїки можуть запропонувати фасади. Однак внаслідок вертикального розташування їх ефективність вкрай мала, а до цього ще вартує додати і не завжди позитивний вплив на естетику міської архітектури.

Сонячний фасад «SOLAR.shell», розроблений вченими з Університету прикладних наук (HTWK) спільно з співробітниками Інституту архітектури Лейпцигу, отримав особливу конструкцію, яка не тільки підвищує продуктивність таких систем, але і пропонує нові візуальні стимули. На думку розробників, їх розв’язання допоможе значно прискорити прийняття міськими спорудами фотоелектричних компонентів.

Ідея нових «сонячних» фасадів полягає у використанні тривимірної геометричної структури для облицювання будівель. Запропонований підхід забезпечує можливість розташування окремих сонячних модулів під заданим кутом залежно від наявних умов. Таким чином, обладнати ефективно працюючими фотоелементами можна практично будь-яку стіну – навіть зі сторонами, зорієнтованими прямо на захід або схід.

Як заявляють автори інноваційної будівельної технології, продуктивність фасадних систем «SOLAR.shell» дозволяє генерувати електроенергії на 50% більше в порівнянні зі звичайними, розташованими у вертикальних площинах, сонячними батареями. Крім того, оригінальна форма нового покриття розширює потенціал дизайну будівель. Також можливе їх оснащення, наприклад, USB-роз’ємами, енергія яких може використовуватися локально, зокрема для зарядки смартфонів або інших ґаджетів.

Поки у німецьких архітекторів є тільки масштабний прототип, каркас якого виконаний з алюмінієвих композитних панелей, але і він вже здатний виробляти електрику. Найближчим часом розробники планують оснастити таким енергогенеруючим фасадом будинок на одній з вулиць Берліна.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button