Технології

Суперколесо перетворить велосипед в електроскутер за 30 секунд

Винахідник Макс Ліппе приїхав з Нью-Йорка в Лас-Вегасі на CES на велосипеді через всю Америку, відмахавши понад 4,5 тисячі км за 10 днів. Завдяки Electron Wheel — передньому колесу з електромотором — він зміг щодня проїжджати дистанцію, яка в півтора рази довше найбільш болісних випробувань для велосипедистів-професіоналів. А Google Assistant допоміг йому не заблукати.

Ліппе стартував з Юніон-Сквер у Нью-Йорку 31 грудня, зустрівши Новий рік у дорозі. Незважаючи на допомогу колеса з електромотором, ймовірно, це одна з найболючіших рекламних акцій в історії Google, яка вирішила звернути уваги на інтеграцію нової версії Electron Wheel зі своїм голосовим помічником. Щодня Макс крутив педалі близько 17 годин, проїжджаючи близько 450 км. Для порівняння: дистанція найдовшої одноденки для велопрофесіоналів — Мілан — Сан-Ремо — близько 300 км, її проїжджають за 7 годин.

Унікальна подорож стала можливим за допомогою Electron Wheel — колесу з електромотором, який замінює звичайне переднє. Електронний датчик на зірочці передасть інформацію про швидкості обертання — і ми готові до поїздки. Заміна займає 30 секунд і не вимагає спеціальних навичок.

Всередині колеса — електродвигун потужністю 400 ватт, який здатний розвивати швидкість до 35 км/год. На одному заряді можна проїхати близько 80 км, так що Макса в його поїздці супроводжував фургончик Google з шістьма запасними Electron Wheel.

Фішка нинішньої версії — інтеграція з Google Assistant. Завдяки цьому велосипедист може відрегулювати потужність електромотора під себе, дізнатися, чи надовго вистачить акумулятора або отримати довідку про маршрут. Представник Electron Джеймс Паркер каже, що стало безпечніше і зручніше: «Всіма можливостями програми можна скористатися, не відволікаючись на екран на кермі. Телефон може бути у вас в кишені або в рюкзаку — просто запитаєте: «Ґугл, що там з батарейкою?».

Друге покоління Electron Wheel доступне для попереднього замовлення за ціною $799 за 26-дюймову версію, сумісну з більшістю кросових велосипедів. Постачання почнуться в лютому, трохи пізніше буде додана інтеграція з Google Assistant.

Зазначимо, що продукт від Electron — далеко не унікальна пропозиція. Так, винахідники з компанії Superpedestrian пропонують вбудувати схожий по функціональності і зовнішньому вигляду електромотор в заднє колесо. Правда, їх виріб під назвою Copenhagen Wheel коштує майже вдвічі дорожче — 1499 доларів. Є і конкуруючі з мініатюрними електромоторами технології — так, минулої осені компанія Pragma почала продаж водневого велосипеда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button