Людина

Інтелект є продуктом виховання та генетики

Вчені часто сперечаються про те, від чого значною мірою залежить інтелект – від навколишнього середовища людини або його генів. Тепер нове дослідження, проведене вченими з Університету Вірджинії і Університету Лунда, показало, що інтелект є продуктом виховання та природи.

1-26-03-2015-600-400

Дослідники виявили, що діти, які виросли в багатих і більш освічених сім’ях, були розумніші, ніж ті, хто виховувався в бідних будинках. Фахівці зробили цей висновок, вивчивши біологічних братів і сестер, які виросли в різних сім’ях і мали різний IQ. Професор психіатрії Кеннет Кендлер сказав: «Ми не заперечуємо, що когнітивні здібності мають важливі генетичні компоненти, але існують переконливі докази того, що освічені батьки можуть допомогти дитині стати розумнішими, тому інтелект – це не тільки результат дії генетичних факторів».

Дослідники порівняли IQ 436 шведських братів і сестер у віці від 18 до 20 років, які були виховані біологічними або прийомними батьками. Прийомні батьки в дослідженні, як правило, були більш освічені і багатими, ніж біологічні батьки. Згідно з отриманими даними, діти, виховані прийомними батьками, мали інтелект на 4,4 пункту вище, ніж їх брати і сестри, виховані біологічними батьками.

Читайте також: 9 несподіваних ознак, що ваш інтелект вище середнього

Попередні дослідження показали, що освічені батьки частіше розмовляли зі своїми дітьми за обіднім столом, брали їх у музеї і на виставки, а також читали розповіді перед сном – такі види діяльності, як кажуть вчені, допомагають підвищити інтелект дитини.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button