Всесвіт

Залізний астероїд може зробити нас мільярдерами

Далеко в космосі летить гігантський м’яч, який складається з такої кількості металів, що кожен житель Землі завдяки йому міг би стати мільярдером, пише «Таймс». Правда, добувати метали планів немає. Зате заплановані дослідження поверхні астероїда: вони допомагають зазирнути в далеке минуле Сонячної системи.

Напевно, нікого не здивує, що людиною, яка повинна допомогти людям дістатися до нього, може стати Ілон Маск (Elon Musk). НАСА повідомило, що компанія мільярдера SpaceX, яка займається дослідженнями космосу, приєднатися до досліджень астероїда, що отримав назву (16) Психея.

Американські вчені стверджують, що це небесне тіло, яке, можливо, колись було ядром планети, містить металів на суму 8 000 квадрильйонів фунтів стерлінгів. Квадрильйон — число з 15 нулями. Якщо розподілити ці гроші серед всього населення Землі, яке зараз становить майже 8 мільярдів осіб, то вийде приблизно по мільярду фунтів на кожного.

Проте планів з доставки астероїдного металу на Землю немає, інтерес вчених пов’язаний зі схожістю астероїда з планетами.

Є думка, що цей астероїд діаметром близько 224 кілометри, який зараз знаходиться приблизно в 518 мільйонах кілометрів від Землі, раніше був розплавленим ядром планети. Імовірно вона позбулася своєї кам’янистій мантії з-за зіткнень з іншими небесними тілами мільярди років тому. Ядро поступово захололо і перетворилося в тверду масу нікелю і заліза.

Психея, за формою нагадує картоплю і розташувалася між Марсом і Юпітером, не схожа на інші астероїди, що являють собою суміш каменю і льоду. Тому вона може дати нам унікальні відомості про процес формування планет. У глибині Землі, ймовірно, перебуває таке ж металеве ядро, але воно недосяжне, тому, що вкрите кам’янистою мантією і корою. Дослідження Психеї, ймовірно, дозволить нам заглянути в далеке минуле Сонячної системи.

Зонд НАСА не стане приземлятися на астероїд, а буде обертатися навколо нього протягом 21 місяця, досліджуючи різні типи його поверхні і їх вік. Його метою буде в тому числі визначити, чи є Психея ядром об’єкта розміром з планету. Безпілотний космічний апарат відправить в космос ракета Falcon Heavy компанії SpaceX — найбільша в світі ракета-носій з часів «Сатурн-5», що доставив людей на Місяць.

Falcon Heavy відірветься від землі у Флориді в липні 2022 року. Після старту його бічні прискорювачі відокремляться від корпусу, розвернуться і вирушать назад на Землю для повторного використання. Очікується, що космічний апарат НАСА досягне Психеї в 2026 році. Серед його корисного вантажу буде також обладнання для двох інших місій НАСА. Одна з них полягає у вивченні марсіанської атмосфери, а інша передбачає дослідження подвійних астероїдів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»