Інтернет

Інтернет збільшує кількість вуглецю в атмосфері і сприяє глобальному потеплінню

internet01П’ятниця, вечір. Заходите в Інтернет, переглядаєте пару сторінок, читаєте пошту, замовляєте піцу. І ще на один крок наближаєте Землю до загибелі, пише The Vancouver Sun Залежно від того, на які сайти ви заходите і як довго затримуєтеся на сторінках, в атмосферу викидається від 1 до 10 г вуглецю, що сприяє глобальному потеплінню.

Звичайно, це не багато, але, наприклад, пошуком Google щодня користуються понад мільярд людей. Додайте до цього хоча б 60 млн оновлень статусів в Facebook і 250 млрд електронних листів, і ви зрозумієте, що робите серйозні проталини в льодовиках Гренландії.

Ми економимо на папері, роблячи розсилку по електронній пошті. Ми працюємо віддалено, не витрачаючи час на дорогу. Ми влаштовуємо телеконференції, а не летимо в інше місто. А тим часом Інтернет перетворився в одне з основних джерел вуглецю. Крім того, Глобальна мережа в даний час споживає 2% – 3% електроенергії в світі.

Якби Інтернет був країною, то він би став п’ятим найбільшим споживачем планети, випередивши Індію і Німеччину. При цьому його потреба в електроенергії до 2020 р. зросте майже у два рази. Велика частина енергії споживається швидкозростаючою мережею центрів обробки даних, які формують основу Інтернету. Вони являють собою приміщення розміром з п’ять супермаркетів, заставлених від підлоги до стелі десятками тисяч комп’ютерів.

Наприклад, вам потрібно митне оформлення вантажів і ви вбиваєте фразу – услуги на таможне в пошук Google. Ваш запит відправляється в центри обробки даних, примушуючи працювати тисячі серверів. Машини переглядають мільярди веб-сторінок в архівах і потім дають вам відповідь. В середньому, на це йде 0,2 секунди. Однак, центри Google працюють не тільки по запитам, але і самі постійно прочісують Інтернет для поновлення архівів. Всі ці комп’ютери споживають величезну кількість електроенергії, основна кількість якої витрачається на охолодження устаткування.

У цьому році Apple планує відкрити центр обробки даних в Північній Кароліні. Він займе 46 тис. кв. метрів. Ціна питання – $ 1 мільярд. Найцікавіше те, що центр буде споживати близько 100 мВт енергії – стільки ж, скільки споживають близько 100 тис. канадських будинків. При цьому Мегацентр Apple є лише частиною подібних гігантичних проектів, які будуть побудовані в тільки Північній Кароліні.

IT-індустрія в даний час починає підвищувати енергетичну ефективність своїх центрів обробки даних. Але цього недостатньо, сказав IT-інженер з Оттави Білл Санкт-Арно. Інтернет зростає так швидко, що зводить нанівець всі заходи щодо зниження енергоспоживання. За його словами, реальне рішення – це прийняття таких заходів, як податки на викиди вуглецю. «Планета розігрівається, і це дуже погано. Нам потрібно ввести податок на вуглець. Це єдиний спосіб », – заключив він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button