Інтернет

Китай визнав існування кібервійськ

Багато експертів давно підозрювали Китай в причетності до цілого ряду гучних кібератак, цілями яких були західні країни, насамперед США. Керівництво КНР завжди люто відкидало подібні звинувачення. Тим цікавіше дізнатися, що непрямий доказ причетності Китаю до ведення кібервійни виявилося в офіційному звіті Народно-визвольної армії Китаю (НВАК).

1-23-03-2015-600-400

Китай визнає існування кібервійськ у складі своєї армії. Про це йдеться в тексті публікації «Наука військової стратегії» (The Science of Military Strategy). Документ готується провідними дослідницькими інститутами спільно з НВАК і містить детальний аналіз військової стратегії Піднебесної.

[ads2] Згідно зі звітом, в Китаї діє три види кібервійськ. Перший – це військові фахівці в сфері мережевої безпеки. Вони діють за військовим принципам; їх завдання – організація кібератак і захист від них. Другий – спеціальні групи, що діють всередині спецслужб, таких як Міністерство державної безпеки та Міністерство громадської безпеки. Третій вид – групи незалежних хакерів, яких можна швидко мобілізувати для здійснення операцій.

Фахівці відзначають, що можливо, всі три групи працюють у тісному контакті і підкоряються керівництву НВАК.

Читайте також: Хакер заявив про можливість кібератак на пасажирські літаки

Публічне визнання такого масштабу – безпрецедентна подія в новітній історії Китаю. Можливо, це результат боротьби за владу між НВАК і китайськими спецслужбами. Сучасні кібервійни набувають все більших масштабів, а значить, на їх ведення виділяються серйозні ресурси, очевидно, що боротьба за контроль над ними розпалюється.

Аналітики впевнені, що Китай – не єдина країна з розвиненою інфраструктурою для ведення кібервійни. Росія, на думку багатьох експертів, не сильно поступається США і Китаю в здатності воювати в кіберпросторі. Інформація, представлена у звіті, може підштовхнути й інші країни до створення кібервійськ. Такі спроби, наприклад, вже робить Іран.

Натхнення: 3dnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button