Різне

Десять чайних заборон

cajКрім  корисного впливу чаю на організм людини, існують ще й шкідливі впливи, які проявляються при неправильному підході до вживання цього напою. У китайській чайній культурі сформувалося переконання на шкідливість чаю, і виразилося воно в «Десяти чайних заборонах».

Заборона перша – чай на порожній шлунок.

Коли п’єш міцний чай на порожній шлунок, холодна природа чаю, проникаючи всередину, може остудити селезінку і шлунок, що подібно до «проникненню вовка в дім», в Китаї спрадавна радили «не пити чай на порожнє серце».

Заборона друга – на обпалюючий чай.

Занадто гарячий чай сильно дратує горло, стравохід і шлунок. Тривале вживання дуже гарячого чаю може призвести до хворобливих змін цих органів. За даними зарубіжних досліджень, часте вживання чаю температурою вище 62 градусів веде до підвищеної вразливості стінок шлунка і дає симптоми різних хвороб шлунка. Температура чаю не повинна перевищувати 56 градусів.

Заборона третя – на холодний чай.

В той час, як теплий і гарячий чай додають бадьорості, роблять ясним свідомість і зір, холодний чай дає побічні ефекти: застій холоду і скупчення мокроти.

Заборона четверта – на занадто міцний чай.

Високий вміст кофеїну і таніну в міцному чаї може стати причиною головного болю і безсоння.

Заборона п’ята – на довге заварювання чаю.

Якщо чай заварювати занадто довго, чайні поліфеноли й ефірні олії починають мимовільно окислятися, що не тільки позбавляє чай прозорості, смакових якостей і аромату, але і значно знижує живильну цінність чаю за рахунок окислення вітамінів С і Р, амінокислот і інших цінних речовин. Крім того, настоюючись, чай піддається впливу навколишнього середовища, якщо чай довго знаходиться  в теплі в ньому значно збільшується зміст мікроорганізмів (бактерій і грибків).

Заборона шоста – на багаторазове заварювання.

Зазвичай після третьої-четвертої заварки в чайному листі вже мало що залишається. Експерименти показують, що перший настій витягає приблизно 50% корисних речовин з чайного листя, другий – 30%, а третій всього лише близько 10%, четверта заварка додає ще 1-3%. Якщо ж продовжувати заварювати чай далі, то в настій можуть виходити і шкідливі складові, оскільки шкідливі елементи, що містяться в невеликій кількості в чайному листі, виходять в настій в останню чергу.

Заборона сьома – на чай перед їжею.

Велика кількість чаю, випита перед їжею, веде до розрідження слини, їжа починає здаватися позбавленою смаку, крім того, може тимчасово знизитися засвоєння протеїну травними органами. Отже, пийте чай за 20-30 хвилин до їжі.

Заборона восьма – на чай відразу після їжі.

Будь яке рясне пиття відразу після їжі призводить до значного зниження концентрації шлункового соку, і це сповільнює травлення і порушує роботу всіх органів травлення. Якщо хочете попити чай після їжі, почекайте 20-30 хвилин.

Заборона дев’ята – на запивання чаєм ліків.

Дубильні речовини, що містяться в чаї, розщеплюючись, утворюють танін, від якого багато ліків дають осад і погано засвоюються. Тому китайці говорять, що чай руйнує ліки.

Заборона десята – на вчорашній чай.

Чай, що постояв добу, не тільки втрачає вітаміни, але також стає ідеальним живильним середовищем для бактерій. Але якщо чай не зіпсувався, його цілком можна використовувати в лікувальних цілях, але тільки як зовнішній засіб. Цікаво,що настояний за добу чай багатий кислотами і фтором, які перешкоджають кровотечі з капілярів, тому вчорашній чай допомагає при запаленнях порожнини рота, болях в язику, екземі, кровоточивих яснах, поверхневих пошкодженнях шкіри, гнійниках. Промивання очей давнім чаєм допомагає зменшити неприємні відчуття при прояві в білках кровоносних судин і після сліз, а полоскання рота вранці перед тим, як чистити зуби, і після їжі не тільки залишає відчуття свіжості, але і укріплює зуби.

Натхнення: www.chaigorod.com/

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button