Відео

Інтернет-супутники Ілона Маска виглядають як інопланетне вторгнення

Низка супутників Starlink, запущених SpaceX у понеділок, 11 листопада, вишикувалася в нічному небі наче потяг.

«Я побачив їх вночі 12 листопада абсолютно випадково, коли налаштовував свою камеру, щоб сфотографувати схід Місяця в Бокс-Каньйоні. Вони були схожі на літаки або зірковий склад», — повідомив Пол Джонсон з Мекки, штат Каліфорнія.

«Я нарахував 49 з 60. Вони були добре видні, незважаючи на місячне світло і вогні Лос-Анджелеса. Я оцінюю їх яскравість від +3 до +4. Для порівняння: яскрава «зірка» на фотографії — Юпітер», — говорить Янг, який теж спостерігав супутники з околиці Лос-Анджелеса.

Интернет-спутники Илона Маска выглядят как инопланетное вторжение

Еван Цукер записав відео з Сан-Дієго:

«Я дуже уважно подивився на зірки в своєму відео, і вважаю, що супутники приблизно такі ж яскраві, як Рас Альхаге, тобто мають другу величину».

І Цукер, і Янг використовували інтернет-сервіс, щоб дізнатися час спостереження за їх місцем розташування. В наступні ночі супутники піднімуться на свої робочі орбіти на 500+ км над Землею і зникнуть з поля зору. Хоча навіть на такій висоті вони були видні неозброєним оком (+4) і через телескопи (+7) після запуску першої партії в травні.

Зрештою SpaceX планує оточити Землю угрупованням з 30-40 тисяч супутників Starlink для забезпечення глобального доступу в інтернет. Астрономи стурбовані тим, що штучні зірки будуть заважати спостереженнями.

Кнопка «Наверх»
Закрыть