Наука

Інженери розробили для “мозку в пробірці” мініатюрний енцефалограф (фото)

Вчені розробили систему, яка може знімати показання ЕЕГ з органоїда, що представляє мініатюрну модель мозку.

Група дослідників під керівництвом Університету Джона Хопкінса адаптувала систему електроенцефалографії для дослідження органоїдів, що імітують роботу мозку. Новий пристрій нагадує класичну “шапочку з електродами”, використовувану для пошуку пухлин мозку. Воно допоможе у вивченні нервових розладів і впливу різних речовин на роботу мозку.

У своїй роботі вчені використовували самоскладні полімерні листи з металевими електродами з провідним полімерним покриттям. Крихітні мікрокапсули охоплюють всю сферичну форму органоїда і забезпечує тривимірну запис з усієї поверхні.

Органели мозку в чашці Петрі

Прилад для ЕЕГ. Зображення: Qi Huang, Gayatri Pahapale, gracias lab, Johns Hopkins University

Органоїди – складні мініатюрні моделі, вирощені зі стовбурових клітин, використовуються для вивчення розвитку органів. За десятки років після появи технології вчені змогли створювати в лабораторії крихітні моделі нирок, легенів, серця та інших органів. Органоїд міні-мозок – це вирощена в лабораторії кулька зі стовбурових клітин, яка імітує деякі структури і функції мозку.

Органоїди, особливо міні-мізки, набувають все більшого значення в медичних дослідженнях, оскільки їх можна використовувати в експериментах, які в іншому випадку потребували б випробувань на людях або тваринах.

Створення електродів для приладу. Зображення: Qi Huang et al., Science Advances

Недолік застосовувалися раніше технологій в тому, що датчики записували дані тільки в одній площині. Новий тривимірний ЕЕГ допоможе вченим краще розуміти, які процеси викликають в органоїдах різні хімічні речовини. Це допоможе розробити нові безпечні ліки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments