Земля

Гігантську тушу “кракена” з величезними очима викинуло на берег Південної Африки (відео+фото)

Масивну тушу гігантського кальмара викинуло на скелястий берег пляжу Скарборо в Кейптауні. За даними південноафриканського новинного сайту news24, довжина особини становила 4,3 метра.

Кальмар, викинутий на пляж Скарборо на цьому тижні, належить до виду Architeuthis dux. Перш ніж зрозуміти, як загинув кальмар з пляжу Скарборо, біологи досліджують його внутрішні органи. Велика частина його шкіри потерта, а щупальця пошкоджені.

https://youtu.be/08fQXKPQxQE

Можливо, кальмар наважився на мілководдя в прибережних водах, щоб погодуватися, і постраждав від корабельного гвинта, «але це важко довести”, – зазначає Ділан Кларк, морський біолог і куратор південноафриканського музею Ізіко в інтерв’ю news24.

“Зазвичай ввечері вони відправляються на мілководді, щоб погодуватися, а вдень мігрують назад у глибші води”.

Кальмари Архітеутіс – це рід глибоководних кальмарів, що становить самостійне сімейство Architeuthidae. Гігантський кальмар може виростати до величезних розмірів, за сучасними даними максимальна довжина від кінця плавників до кінчиків ловчих щупалець становить близько 8 м. Найчастіше таких кальмарів порівнюють з Кракеном — легендарним морським чудовиськом гігантських розмірів. Цей головоногий молюск, відомий за описами ісландських моряків, з мови яких і походить його назва. Фігурує в книгах, фільмах, іграх та інших творах мистецтва.

За даними Смітсонівського інституту, гігантські кальмари зазвичай живуть у холодних водах на глибині від 500 до 1 000 м під поверхнею океану. Грунтуючись на тому, де тварину викинуло на берег, вчені припускають, що кальмари мешкають у всіх океанах світу. Однак найчастіше їх можна побачити на берегах Нової Зеландії і островів Тихого океану, на східній і західній сторонах Північної Атлантики, а також в Південній Атлантиці уздовж африканського узбережжя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button