Всесвіт

Чи існує ідеальне «вікно» для польоту до Урану і Нептуну?

Уран і Нептун замикають ланцюжок планет Сонячної системи. Вони розташовані так далеко від нас, що вчені рідко розглядають можливість відправити нову космічну місію. Однак існує ідеальне вікно для відносно швидкого польоту.

Ситуація складається сумна, адже повз цих об’єктів пролітав лише апарат Вояджер-2 у 1980-х рр. Дистанція до світів дійсно величезна, оскільки сонячне світло витрачає на політ до Урану 2.7 години, а до Нептуна – 4.2 години.

Щоб Вояджер-2 добрався до планет як можна швидше, довелося використовувати традиційний метод – гравітаційну рогатку. Цієї рогаткою послужили Юпітер і Сатурн, які своєю гравітацією розігнали космічний корабель, дозволивши йому дістатися до крижаних гігантів за 12 років.

Радує той факт, що удача знову посміхнеться нам у 2030-х рр.., коли Юпітер розташується в зручній локації для використання гравітаційної рогатки. Це буде додатковий поштовх для нового зонда, здатного вже більш детально і якісно вивчити Уран і Нептун.

Таким чином, можна повторити політ в 12-13 років. Звичайно, при бажанні вийде розігнатися швидше, але потрібно буде придумати процес гальмування біля Урану, щоб не пролетіти повз. Якщо приступити до формування місії зараз, то у дослідників буде 10 років на проєктування і створення зонда.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments