Всесвіт

NASA зробила одну з найбільших фотографій Місяця (фото)

Щоб отримати зображення, співробітники НАСА “склеїли” 10 знімків. Кожен піксель відповідає приблизно 1,3 км.

Космічний корабель НАСА “Люсі” зробив нове зображення поверхні Місяця, приблизно через 6,5 годин після того, як він пролетів повз Землю. Його мета – зробити перший з трьох гравітаційних маневрів.

Гравітаційний маневр – цілеспрямована зміна траєкторії і швидкості польоту космічного апарату під дією гравітаційних полів небесних тіл. Вперше успішно здійснено в 1959 році радянською автоматичною міжпланетною станцією Луна-3.

Частина великого зображення. Автори та права: NASA / Годдард / SwRI / JHU-APL / Тод р. Лауер (NOIRLab)

Зонд “Люсі” сфотографував Місяць, коли він знаходився між Землею і її природним супутником, приблизно в 260 000 км від нього. Тому на фотографії видно ту частину Місяця, яка вже знайома землянам. На зображенні – ділянка шириною 1 200 км. На знімках видно багато знайомих кратерів, в тому числі відносно свіжий Арцахель. Щоб отримати зображення, співробітники НАСА “склеїли” 10 знімків. Кожен піксель відповідає від 1,1–1,3 км. Вся мозаїка показана нижче. У повному дозволі її можна подивитися тут. На сьогодні це одна з найбільших фотографій Місяця.

Автори та права: NASA / Годдард / SwRI / JHU-APL / Тод р. Лауер (NOIRLab)

Фотографію отримали за допомогою тепловізора L’lorri (Lucy LOng Range Reconnaissance Imager) на борту «Люсі». Апаратом керують співробітники лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button