Фото

Цікаві історичні факти, про які не напишуть в підручниках (фото)

ТОП-10 історичних фактів, яких ви не знайдете в підручниках

Історія ніколи не забуде перші кроки Ніла Армстронга на Місяці або подвиги братів Райт, що літають по небу. Тим не менш, є не настільки значні історичні факти, менш відомі, але при цьому вельми цікаві.

ce3410f064eecb4747543899f1e3d498

На щастя, деякі історики знаходять час, щоб вивчити подібні речі, і розповісти про них світові. У даній статті представлені десять маловідомих історичних фактів, які не вплинули на долі світу.

1.Перші соломинки для пиття були зроблені з золота в 3000 р. до н. е.

Трубочки для пиття — це не дуже значуща річ для розвитку цивілізації. Але звичні всім дешеві пластикові трубочки раніше виглядали набагато вправнішими. У часи однією з перших імперій трубочки були золотими, і вважалися у стародавніх шумерів майже священним предметом.

Найстаріша соломинка для пиття була знайдена в 5000-річній могилі і була зроблена з чистого золота, інкрустована яскраво-синіми дорогоцінними каменями. Власник настільки пишався своєю соломинкою, що в його гробниці були висічені зображення, які пояснюють як потрібно пити через трубочку, на випадок, якщо забудуть нащадки настільки потрібне і корисне пристосування.

Шумери використовували соломинки щоб пити пиво, яке в ті часи по консистенції нагадувало густу кашу. Це може здатися огидним, але шумери вважали пиво подарунком від богів. Використання золотих соломинок для споживання пива показувало наскільки шумери поважали цей хмільний напій. У наш час пиво п’ють через трубочку хіба що дівчата, а хлопцям напевно слід поглянути на інструкцію висічену в гробниці стародавнього шумерського спеціаліста.

2.Перші гей-пари існували вже в 2400 р. до н. е.

Як з’ясувалося, одностатеві шлюби в давнину були так само поширені, як і сьогодні. За словами професора Ґрег Рідер, першою гей-парою, відомою в історії були Niankhkhnum і Khnumhotep, двоє майстрів по манікюру, які працювали на єгипетського фараона.

Ці хлопці були поховані разом як подружня пара, і лежать в гробниці ніс до носа, немов готуючись до поцілунку. Існують теорії, що ці дві людини були більше, ніж пара просто близьких друзів, але вона є досить спірною. Ті, хто не згоден з цим припущенням, вказують на зображення дружини Niankhkhnum, яке також знаходиться в могилі. Вчені помітили, що хтось цілеспрямовано намагався подряпати цю картину на стіні. Можливо, цей факт означає, що, на превиликий жаль для своєї дружини, Niankhkhnum ближче до кінця свого життя, зрозумів, що є геєм, і волів померти в обіймах свого партнера.

3.Перший жарт про пускання газів відображений в камені близько 1900 р. до н. е.

Перший жарт про пускання газів, в історії людства був вирізаний на кам’яних колах стародавнього Вавилона. Археологи знайшли це повідомлення, зафіксоване для нащадків, і були дуже здивовані. Такі картинки на каменях ніхто ніколи раніше не бачив — молода жінка активно пускає гази, сидячи на колінах у свого чоловіка.

Швидше за все, в давнину теж були жарти на подібну тему. Але це був перший раз, коли чоловік був настільки натхненний власною дотепністю, що висік це в товщі каменя, напевно, щоб люди тисячі років у майбутньому могли насолоджуватися його тонким гумором.

4.Перший тест на вагітність був зроблений у 1350 р. до н. е.

Перший тест на вагітність в історії описаний на аркушах папірусу, якому понад 3000 років. Стародавні єгиптяни користувалися досить дивним способом, щоб дізнатися, чи вагітна жінка, і хто народиться у неї хлопчик або дівчинка.

Спершу, жінка мочилася на чашу з насінням ячменю і пшениці. Далі, вся ця суміш простоювала протягом декількох днів, а потім насіння садили в землю на полях. Якщо ячмінь виростав, то жінка повинна була народити дівчинку. Якщо виростала пшениця, це означало, що жінка носить хлопчика. Якщо нічого не росло, вона не була вагітна.

Дивно, але описана техніка насправді працює. Хоча це не дуже надійний спосіб для визначення статі майбутньої дитини, але дослідники виявили, що даний тест здатний виявити сам факт вагітності з досить великим показником точності близько 70 відсотків.

5.Першу 20-гранну гральну кістку зробили в Стародавньому Єгипті в 300 р. до н. е.

Будь-хто, хто коли-небудь грав в Dungeons & Dragons використовував 20-гранну гральну кістку. Це ключовий компонент гри, який потрібен там практично в будь-якій ситуації. Як виявилося, 20-сторонній кубик був вперше винайдений для цієї настільної гри. Він був створений цілих 2000 років тому.

20-сторонній кубик вирізьблений з каменю був знайдений в Єгипті і виглядає жахливо знайомим. Насправді, якщо не вважати грецькі символи, вирізаних на кожній стороні, він майже ідентичний з тими, що ми сьогодні використовуємо, граючи в чарівників.

Поки не ясно, для чого він використовувався єгиптянами, а символи, по всій видимості, являють собою або літери або цифри, кажуть, що деякі символи на гранях можуть бути такими ж, як на сучасному варіанті.

6.Перший автомат для продажу святої води, 100 р. до н. е.

Сьогодні торговельні автомати в основному використовуються для продажу дрібних продуктів в пакетиках, шоколадок, пляшок з колою. Перший подібний пристрій, використовувався як не дивно, для продажу городянам святої води.

Автомат був винайдений Героном Олександрійським, інженером, який придумав безліч дивовижних винаходів у свою епоху. У автоматі з продажу води використовувався вага монети, яка штовхала легкий важіль вниз, відкривала клапан, і дозволяла витекти невеликій порції святої води, в підставлений покупцем глечик або руки.

Герон встановив торговельні автомати в храмах по всій країні, даючи людям можливість отримати святу воду в будь-який час, не відволікаючи священиків.

7.Перший винний бренд був знайдений в Помпеях

Придумування назв для дорогих вин, на сьогоднішній день — одне з основних завдань винного бізнесу, але вся ця метушня з красивими назвами почалася дуже давно. При розкопках руїн похованого римського міста Помпеї, археологи натрапили на найстаріший бренд маркетингу з коли-небудь знайдених. Торгова марка вина під назвою Vesuvinum, виявленого там, об’єднала назва прилеглої гори з латинським словом Vinum(«вино»).

8.Перше селфі було зроблено в 1839 році

Коли Роберт Корнеліус, хімік-аматор захопився фотографією, і старанно налаштовував камеру в коморі свого магазину, він припускав що увійде в історію. Просто він не знав, як це зробити.

Корнилій не мав коштів, щоб найняти модель для фотографування, йому було ліньки шукати підходящий об’єкт у природі. Поміркувавши, хімік вирішив, що він просто фотографує себе. Йому, зрештою, треба було лише перевірити нове обладнання.

Він включив камеру, вбіг в кадр, і стояв нерухомо, як міг, цілу хвилину, яка була потрібна для спрацьовування камери. Потім він кинувся назад і закрив об’єктив. Коли фотографія вийшла, хімік з гордістю написав на звороті, що це була «перша фотографія зроблена мною коли-небудь.» Втім, історія запам’ятає це фото під іншою назвою: перше селфі.

9.Перша дитина, яка пародіювала літак, 1904 рік

Всі діти коли-небудь уявляли себе летячим літаком, бігаючи по двору з розкинутими в бік руками. Коли брати Райт випробовували їх літальний апарат, вони не були зовсім одні. Поруч був маленький хлопчик з їх сім’ї.

Згодом, репортер попросив хлопчика, описати політ, на що дитина інстинктивно підняла руки і побігла, гудучи, і шумлячи, намагаючись зімітувати шум двигуна. Таким чином, діти зображували літаки ще з тих пір, як дитина випадково побачила перший з літальних апаратів.

10.Перше повідомлення через Інтернет було «LOL», 1969 рік

29 жовтня 1969 року група вчених провела перше випробування ARPANET-а. Цей момент іноді вважається народженням сучасної мережі Інтернет. В процесі випробувань, чисто випадково, вони ввели повідомлення, яке буде домінувати над Інтернетом ще довгі роки.

Студент програміст на ім’я Чарлі Клайн сів набирати перше повідомлення, яке повинно було надіслано на комп’ютер віддалений від нього на 645 кілометрів (400 миль). Коли він почав друкувати у нього виникли проблеми. Він набрав букви «L» і «Про» Але перш, ніж він встиг закінчити, комп’ютер завис.

Клейн перезавантажив систему і спробував знову. На цей раз він передав своє повідомлення без яких-небудь проблем. Випадково, перші три літери, які хто-небудь надрукував в Інтернеті стали мемом — «LOL».

 

Натхнення: topsweet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button