Фото

Curiosity зробив знімок з гори Шарп

Сходження на гору робиться в спробі знайти докази колишнього життя на Марсі.

Марсохід NASA Curiosity зробив чудовий знімок Червоної планети, який складається з 28 фотографій, з видом на кратер Гейла.

Шлях майже восьмирічної місії проходить через траверс-напрямок, перпендикулярний напрямку підйому гори довжиною приблизно в півтора кілометра, що дозволить роверу піднятися вище для вивчення історії планети і того, чи могла вона бути придатна для мікробного життя в минулому.

Висота гори Шарп в кратері Гейла має висоту 5,5 км. І гора ця вельми примітна. Її ще називають «сульфатоносною». Сульфати зазвичай утворюються біля води по мірі її випаровування. Ці залишки можуть підказати, якою була поверхню Марса приблизно три мільярди років тому, коли планета втратила більшу частину своєї атмосфери, а вода випаровувалася і в підсумку замерзла.

Curiosity повинен подолати скелясту місцевість і при цьому не пошкодити колеса. Управляється він операторами з Землі, але ровер може пересуватися і автономно, використовуючи штучний інтелект. Як говорить провідний водій ровера Метт Гілднер з Лабораторії реактивного руху:

«Він здатний приймати прості рішення, щоб об’їжджати великі камені або інші перешкоди. А якщо у нього недостатньо інформації для прийняття самостійного рішення, він зупиняється».

Якщо все піде за планом і якщо по дорозі не буде виявлено що-небудь цікаве (заради чого варто робити зупинку), Curiosity доїде до сульфатних відкладів ближче до кінця року.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button