Поради

Історія напою вермут

Не кожен знає, що таке вермут, але багато хто напевно пробував «мартіні». За аналогією з ксероксом та памперсом, відомий італійський бренд став синонімом цілого класу напоїв. Сьогодні на ринку з’являється все більше різних вермут. Відродження багато в чому зобов’язане барної промисловості та поверненню моди на традиційні коктейлі. Розбираємось, що таке вермут і як його правильно пити.

Що таке вермут

Згідно із законодавством ЄС, вермут – це ароматизоване вино міцністю 14,5-22%, у якому вміст вина має бути не меншим за 75%. Вино кріплять виноградним або нейтральним спиртом і ароматизують різними травами, корінням, квітами та корою. Обов’язковий інгредієнт – полин та його родичі з роду Artemisia, які надають вермутам характерного гіркого смаку. Назва vermouth якраз і походить від німецького wermut – «полин». Раніше вважалося, що туйон, що міститься в полинових настойках (передусім, абсенті) викликає галюцинації. Цей міф, однак, уже давно був розвіяний науковими дослідженнями.

Трохи історії походження вермуту

Для ароматизації вермутів використовуються сотні інгредієнтів: свіжі та сушені трави, квіти, насіння, коріння, боби тонка, кора дерев та цедра цитрусових фруктів. Кожен виробник тримає свій унікальний рецепт у секреті.

В основному застосовують два способи ароматизації напою: витримка (мацерацію) добавок на базовому або вже кріпленому вині або перегонку інгредієнтів зі спиртом і додавання у вино вже концентрованої вичавки ароматів.

Як основу для вермуту використовують зазвичай просте біле вино з сортів айрен, требб’яно, мускат та інших. Колір червоного вермуту досягається за рахунок додавання барвників, перш за все карамелі. Не варто також забувати, що навіть у «суперсухому» вермуті категорії extra seco вміст цукру може досягати 30 г/л, а в солодких варіантах перевищувати 130 г/л.

Як фінальний акорд, деякі вермути відправляють на витримку або, як кажуть іспанці, «відпочинок». Вона може проходити як у сталевих нейтральних ємностях, так і дубових бочках. Витримані в дубі вермути збагачуються приємними ароматами кокосу та солодких спецій.

Основні стилі вермут

Класичних стилів вермуту два – сухий та солодкий. Червоний солодкий традиційно називають італійським, хоч сьогодні він зустрічається в асортименті всіх виробників. Червоний вермут – насичений, повнотілий, ароматний. Гірчинка в ньому чудово збалансована насолодою. У вермутах італійських виробників гіркота зазвичай виражена трохи більше, тоді як іспанські червоні вермути – фруктові та солодкі.

Білий сухий вермут відносять до французького стилю. Він легший, з вираженою гіркуватістю. Вживають його зазвичай на аперитив. Сьогодні можна зустріти й інші види вермутів: рожевий, золотий, бурштиновий, рубіновий… Виробники намагаються зводити інтерес споживачів до напою, що дещо втратив популярність.

Як правильно пити вермут

Як сухі, так і солодкі вермути прекрасні на аперитив. Подавати їх потрібно охолодженими у винному келисі невеликого об’єму, якщо напій подається в чистому вигляді; і в келисі тумблер або хайбол, якщо вермут подається з льодом. Існує хибна думка, що вермути, зокрема, Martini, потрібно подавати в так званій «мартинці», коктейльному келиху. Насправді цей келих створений саме для коктейлю Dry Martini, а не для однойменного вермуту.

У Турині вермут п’ють охолодженим із кубиком льоду та цедрою лимона чи апельсина. Каталонський hora del vermut («година вермуту») – це період між 12 і 2 годинами дня, якраз перед обідом, коли доречно випити цього охолодженого напою зі шматочком лимона, парою оливок та газованою водою, щоб пробудити апетит.

Вермут зазвичай подають з легкими закусками в стилі тапас: хамоном, креветками на шпажках або смаженими анчоусами. Сухі вермути непогано поєднуються з камамбером і брі, а червоні солодкі – з солоними витриманими сирами, такими як манчего або пекорино.

Як і будь-яке інше вино, зберігати відкриту пляшку вермуту потрібно щільно закритою та в холодильнику. Так напій збереже свої смакові якості протягом 4-8 місяців.

Який вермут купити найкраще

В першу чергу зверніть увагу на свої вподобання. Також якщо ви плануєте готувати на основі вермуту коктейлі, то варто дивитись на такі показники як колір, солодкість, який виноград в основі напою. Якщо ви хочете замовити вермут прямо додому, то вам потрібна доставка алкоголя в Україні “хліб і вино”. В асортименті магазину є великий вибір вермутів. Ви можете замовити доставку прямо до дверей у Києві, Дніпрі, Львові. В інші міста можлива доставка поштою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments