Технології

Астронавти будуть використовувати марсіанський грунт для 3D-друку (відео)

Дослідники представили технологію друку, яку можна використовувати навіть на Марсі. Це зменшить вартість польотів у космос.

Дослідники довели, що марсіанський грунт може служити матеріалом для 3D-друку – це означає, що його можна використовувати для виробництва предметів на Червоній планеті. Вчені використовували змодельований подрібнений марсіанський реголіт, щоб показати його можливості в якості матеріалу для 3D-друку.

Результат цього експерименту буде мати важливе значення для майбутніх польотів екіпажів на Марс.

“У космосі 3D-друк – це важлива частина пілотованої місії, тому що ми не зможемо взяти з собою все необхідне. А якщо ми щось забудемо, ми не зможемо повернутися за цим», — відзначають вчені.

Крім розв’язання логістичних проблем, виробництво на Марсі дозволить знизити витрати. Наприклад, на космічному апараті кожен кілограм корисного вантажу, що переправляється на низьку навколоземну орбіту, обходиться НАСА в $54 000.

Середня відстань між Землею і Марсом становить 225 млн км, тому доставка вантажів на Червону планету обійдеться дорожче, ніж доставка вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС) на низькій навколоземній орбіті.

У більшості тестів 3D-друку дослідники змішували різні кількості імітованого марсіанського реголіту з титановим сплавом. Вони також намагалися зробити матеріал для 3D-друку з чистого імітованого реголіту.

Вони нагрівали сухі інгредієнти до 2 000°С, а потім заливали розплавлений матеріал у 3D-принтер, щоб надати матеріалу різні форми та розміри. Дослідники перевірили кожен об’єкт на міцність і довговічність.

Команда виявила, що суміш, яка містить 5% реголіту, була твердішою і міцнішою, ніж титановий сплав. Чистий реголіт розтріскався при охолодженні після друку, але команда припустила, що його можна використовувати для покриття радіаційних щитів, на які тріщини не вплинуть.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments