Різні цікавинки

Історія HP (Hewlett-Packard) — історія першого в світі масового персонального комп’ютера

Багато відомих історій початку великих досягнень починалися в гаражі. Не стала винятком і історія HP (Hewlett Packard). У 1934 році молоді винахідники, Девід Паккард та Вільям Хьюлетт, приймають рішення про відкриття свого бізнесу.

Назва фірми було складено з прізвищ самих творців. Було кинуто жереб, чиє прізвище в назві стане першим. Не дивлячись на те, що Паккард виграв, своє прізвище він поставив другий.

Перша майстерня і перші клієнти компанії HP

Початковий капітал фірми, створеної друзями, Девідом і Вільямом в 1937 році, становив 538 доларів і свердлильний верстат. Першою продукцією були революційні новинки, але цілком серйозні вироби, до того ж недешеві. Генератори звукових частот на той момент коштували близько 200 доларів, а фірма Девіда Паккарда і Вільяма Хьюлетта запропонувала ці вироби за 54.40 $, що дозволило знайти хороший ринок збуту.

Клієнтами фірми стала відома студія Уолта Діснея (сьогодні відома компанія Disney), яка придбала генератори для виробництва музичного мультиплікаційного фільму «Фантазія». Уже в ті роки HP компанія була орієнтована на те, щоб задовольнити запити якомога більшої кількості клієнтів, а також на пропозицію технологій, які сприяли б підвищенню ефективності бізнесу.

03-11-14-foto-cikavosti400x265-6

Засновники компанії HP — Девід Паккард та Вільям Хьюлетт.

Новим витком для розвитку бізнесу стали державні замовлення під час Другої світової війни. Щоб отримувати такі замовлення, потрібна була вагома підтримка. Таку підтримку друзі отримали в особі Фредеріка Термана, декана інженерного факультету Стенфордського університету.

У наслідок Терман продовжував багато років працювати позаштатним консультантом фірми. Отримання кредитів для розвитку і розширення своєї справи, дозволило фірмі реалізовати ряд дуже цікавих проектів.

У 1943 році Hewlett-Packard створює прилади для придушення сигналів радара, а також генератори сигналу, почавши, таким чином, роботу в області мікрохвильового випромінювання. Історія HP повідомляє, що цей період виводить компанію у лідери. Післявоєнна криза багатьох керівників змушувала переходити в режим економії. Підприємства масово проводили скорочення.

03-11-14-foto-cikavosti400x265-5

Один з перших калькуляторів в світі

В цьому відношенні, керівники компанії HP, стали рідкісним винятком. Вони, навпаки, для виведення фірми з кризи і отримання нових потужних обертів, наймають на роботу кращих інженерів. Побоюючись впливу кризи, будівництво першого заводу компанії велося все ж з можливістю переобладнання в разі банкрутства, в продуктовий магазин.

Хороший мікроклімат в колективі був повністю заслугою його творців. Потім, така система управління була задіяна в багатьох організаціях. Думка співробітників була цікавою керівникам Hewlett-Packard і завжди враховувалося навіть при прийнятті незначних рішень.

До того, як був створений перший комп’ютер — НР 2116A в 1966 році, були випущені досить значущі екземпляри продукції. У 1951 році — частотні контури, саме вони приносять мільярдний прибуток компанії, а в 1964 — високочастотний атомний годинник. Ці годинники мають здатність зберігати точність дуже довгий час, при мінімальній похибці, зокрема — до 3000 років.

03-11-14-foto-cikavosti400x481-4

 

Перший в світі комп’ютер — НР 2116A.

Сфери застосування надточних годин — це ті, де використання такого роду приладів просто необхідно: авіадиспетчерські центри, телекомунікації, космічні кораблі.

1966 був ознаменований випуском першого (за деякими версіями) персонального комп’ютера. Спочатку його розробка велася як пристрою для контролю різноманітних тестів для вимірювальних приладів. Ціна комп’ютера була від 25000 $ до 50000 $ і залежала від опцій.

Випуск комп’ютера НР 2116A — це значуща подія, але розробка першого в світі калькулятора, який з’явився на світ в 1968 році, дозволила зробити грандіозний крок в області комплексних підрахунків. Перший в світі настільний калькулятор зберігав програми на магнітних картках.

03-11-14-foto-cikavosti400x266-3

Досконаліший комп’ютер для складних завдань

З цього моменту, робити підрахунки можна було без використання громіздких комп’ютерів. А вже в 1972 році був представлений кишеньковий калькулятор HP-35 і комп’ютер загального призначення HP 3000.

Нові перемоги Hewlett-Packard на ринку принтерів для офісу

Історія Hewlett-Packard — це історія успіху і грамотного ведення бізнесу. Керівники компанії, завжди намагалися впроваджувати нові технології якнайширше в маси. Так і комп’ютер HP 9000, випущений в 1982 році став одним з низки машин, випущених для ведення бізнесу.

Продуктивність його була не велика, але він стрімко поширювався серед компаній для ведення адміністративних справ та різного роду операцій з даними.

03-11-14-foto-cikavosti400x265-2

Друкована реклама бізнес комп’ютера HP 9000

У 1984 році компанія впроваджує струменеву технологію друку і стає першопрохідцем у виробництві принтерів. Пізніше, масовий і доступний користувачам випуск лазерних принтерів hp, дозволив зміцнити позиції компанії.

У 1991 році виходить новинка — комп’ютер, що поміщається на долоні, та ще й оснащений інфрачервоним портом для передачі даних, HP 95LX palmtop PC. Доходи HP компанії ростуть, як і кількість шанувальників якісної продукції.

У 2001 році відбувається випуск комп’ютера, який стає платформою для 64-бітних машин. У вересні цього ж року компанії НР і Compaq оголошують про своє злиття, стаючи лідером в області комп’ютерних технологій.

Правильне управління компанією, Девідом Паккардом і Вільямом Хьюлеттом, зробило її успішною і прибутковою. Як стверджують люди, що знали особисто творців HP, гроші не зіпсували двох товаришів і вони зберегли хороші дружні і партнерські відносини. Їх родини були також дружні між собою і жили по сусідству.

Сайт компанії HP відвідує щодня безліч користувачів, цікавлячись новими розробками, датами виходів новинок. Персональні комп’ютери цього бренду, який рік займають перші місця з продажу в Європі. Не дивлячись на те, що засновників фірми немає вже в живих, їх справа процвітає, і продовжать рости.

Традиції, закладені в основу, дотримуються, і компанія Hewlett-Packard продовжує крокувати вперед, впроваджуючи нові технології, популяризуючи їх і постійно думаючи про потреби пересічних користувачів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть