Технології

Ізраїльський міні-сканер розповість про склад їжі, пиття або таблеток

Ізраїльський стартап все-таки створив кишеньковий пристрій, який миттєво визначає склад їжі, пиття, медикаментів або інших об’єктів. Consumer Physics повідомляє, що їній пристрій SCiO відправляє дані про хімічний склад речовини на смартфон користувача, а різні програми вже відображають отримані результати.

7a766e45677cd0301364d0eeb4cb0461

У минулому році стартап подав заявку на Kickstarter і цілком успішно назбирав необхідну для подальшого розвитку суму.

«Це перший молекулярний датчик, який уміщається в долоні вашої руки», — говорить Дрор Шарон, співзасновник компанії в Хід ха-Шароні, недалеко від Тель-Авіва.

Користувачі зможуть бачити, як багато калорій в бургері на блюді, який склад напою чи дійсно куртка зроблена з шкіри. SciO не потрібен фізичний контакт з випробуваною речовиною, оскільки пристрій використовує пучок світла за технологією ближньої інфрачервоної спектроскопії. Кожна молекула взаємодіє зі світлом і створює унікальну оптичну сигнатуру, яка може показати хімічні властивості об’єкта, такі як вологість, жирність або наявність цукру.

Перевіряючи, наприклад, склад цукру у помідора на полиці супермаркету, ця система може визначити, наскільки він стиглий. І все ж, поки що пристрій злегка плутається в приготованими стравами, наприклад, лазаньї з шарами макаронів, соусу, м’яса та овочів.

Спільна база даних

Consumer Physics розраховує на те, що дані, зібрані спільнотою користувачів, швидко наповнять банк інформації. «Чим більше буде наше співтовариство, тим більше даних SciO отримає про різні матеріали і поверне їх нашому співтовариству», — йдеться на веб-сайті пристрою.

13 000 користувачів вже замовили пристрій за 250 доларів за штуку, перші доставки очікуються в грудні 2015 року.

Шарон каже, що його технологія має потенціал виходу за межі споживчого ринку.

«У невеликих розробників є ідея зробити щось класне для себе або для дітей, навіть підлітки хочуть зайнятися доопрацюванням пристрою, не кажучи вже про великі компанії. Наступним етапом буде промисловий сектор. Дуже багато людей працює у промисловості і щодня задаються питанням: чи дійсно та якість, що я просив?».

Одного разу в вашому смартфоні може бути вбудований SciO. Такий прототип вже існує, але залишається під міцним замком Consumer Physics. Самі ж розробники очікують, що їх пристрій чекає небувалий успіх. З ними важко не погодитися.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button