Технології

Навіщо в Китаї добувають газований лід

Китайська газова промисловість оголосила про рекордну кількість «вогняного льоду», видобутого в Південно-Китайському морі.

Лід може бути вогняним? Насправді, цим незвичайним терміном геологи позначають гідрат метану — суміш природного газу і води з категорії клатратів. У клатратів один вид молекули утворює свого роду каркас, який вловлює молекули іншого типу. У гідраті метану, наприклад, крижані кристали вловлюють природний газ і утримують його всередині, поки структуру не порушить зовнішній вплив.

Якщо у випадку «сланцевого масла» можна вирізати з землі умовний кубик пального матеріалу і все ще видобути з нього нафту, то з вогненним льодом такий підхід не спрацює — він почне танути, як тільки ви вилучите його з природного сховища. Це один з найбагатших вуглеводнем продуктів, які можна отримати з Землі, але робота з ним пов’язана з цілим рядом фінансових та виробничих ризиків.

У повідомленні китайського державного агентства преси при Міністерстві природних ресурсів Китаю сказано, що Китай був першою країною в світі, яка почала розробку газових гідратів з використанням технологій буріння горизонтальних свердловин. Зазвичай клатрати забивають джерела природного газу, але, судячи з усього, навіть з них можна отримати чималу користь.

Крім того, дослідники сподіваються, що процес утворення гідратів допоможе якимось чином консервувати надлишок CO2, що отруюють атмосферу Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button