Відео

Жаби витримують холодну зимову погоду, проходячи цикл заморожування і відтаювання

Деякі тварини мігрують у більш теплий клімат на зиму, а інші зариваються глибоко під землю, щоб спати до весни.

Деревні жаби замість цього шукають укриття під листям у поверхні, де вони фактично замерзають і відтають зі своїм оточенням, послідовно і циклічно.

Так, ця жаб’яча кров дозволяє їй замерзати (та жити) всю зиму.

Як тільки перші кристалики льоду досягають деревної жаби, її шкіра замерзає. Жаба стає твердою і хрусткою. Коли ви її кинете, вона починає дзвеніти.

Спеціальні білки в їх крові, звані нуклеїруючими білками, змушують воду в крові спочатку замерзати. Цей лід, у свою чергу, висмоктує більшу частину води з клітин жаби.

Водночас печінка жаби починає виробляти велику кількість глюкози, яка упаковується в клітини і підтримує їх. Концентрований розчин цукру допомагає запобігти витягуванню додаткової води з клітин жаби, яка може їх знищити.

Всередині клітин знаходиться густий цукровий сироп, в той час як зовні клітин вся вода заморожена. І вона може залишатися такою, мабуть, без розбитого серця або мозкової активності або чого-небудь ще, поки ви не вирішите розморозити її.

Коли температура нагрівається і лід тане, жаби відтають, вода повільно тече назад в клітини, кров починає текти знову, і жаба оживає.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть