Наука

Жінки частіше за чоловіків вмирають уві сні від зупинки серця

Дослідники показали, що у жінок в нічний час найчастіше трапляється зупинка серця, ніж у чоловіків. Результати роботи допоможуть розробити методики зниження ризику раптової серцевої смерті.

Unsplash

Раптова серцева смерть (РСС) – це порушення серцевого ритму, в результаті якого серце перестає битися. Люди часто плутають раптову зупинку серця з серцевим нападом. Серцевий напад відбувається через звуження просвіту коронарних артерій, які постачають кров до серця. Ознаки швидкого серцевого нападу можна помітити заздалегідь, і людину ще можна врятувати, але в разі раптової зупинки серця виживає тільки близько 10% людей поза стінами лікарні.

З приблизно 350 000 випадків раптової серцевої смерті від 17% до 41% припадає на нічні години з 10 вечора до 6 ранку, за даними різних досліджень. В ході нової роботи вчені проаналізували записи 4126 пацієнтів, в тому числі 3208 денних випадків раптової зупинки серця і 918 нічних випадків. У даних про денні зупинках серця автори не виявили жодних відхилень, а ось нічні піднесли сюрприз.

Виявилося, що у 25,4% жінок з зупинкою серця смерть сталася вночі. Цей же показник у чоловіків склав 20,6%. Понад 4% різниці – статистично досить високий рівень відмінності. Також автори показали, що у людей з нічною зупинкою серця була вище поширеність захворювань легенів. Якщо із захворюваннями легенів все більш-менш зрозуміло і можна пояснити, то той факт, що жіноча стать є фактором ризику раптової серцевої смерті, спантеличила дослідників.

Вчені тепер планують продовжувати досліджувати зв’язок частоти серцевих патологій зі статтю. Про ймовірні механізми такого впливу дослідники поки не готові судити – для цього накопичених даних ще мало.

Робота опублікована в журналі Heart Rhythm.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button