Наука

Вчені вважають, що екзоскелети змушують мозок користувача перенапружуватися

З одного боку, екзоскелети дозволяють користувачам піднімати важкі вантажі на роботі і дають додаткову мобільність людям з травмами. З іншого боку, вчені вважають, що допоміжні роботизовані пристрої викликають проблеми з мозком.

Зображення Gerd Altmann з сайту Pixabay

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Applied Ergonomics, робота з екзоскелетом не проходить для людини безслідно: виявляється, що мозок власника схильний працювати понаднормово, щоб координувати дії з пристроями та керувати ними. Вчені вважають, що неврологічна шкода від використання роботизованих екзоскелетів може не вартувати тих переваг, які вони пропонують.

«Це схоже на танець з дуже поганим партнером», – пишуть вчені.

Однак, як зазначає Futurism, ставки набагато вище, ніж в танцях, оскільки підсумки можуть бути більш плачевними.

Для дослідження вчені попросили 12 добровольців – шість чоловіків і шість жінок – багаторазово піднімати м’яч за два сеанси по пів години. На одному з сеансів учасники були одягнені в екзоскелет. Для іншого вони були без допоміжного пристрою. У цей час дослідники відстежували мозкову активність учасників, а також вимірювали силу, що впливає на нижню частину спини кожного учасника під час кожного сеансу.

Потім на окремих заняттях вони попросили тих же учасників виконати ту ж задачу, але попросили при цьому розв’язувати уявну задачу: добровольці повинні були відняти 13 з випадкового числа кожного разу, коли вони піднімали м’яч.

Вчені виявили, що коли учасники просто піднімали та опускали м’яч, екзоскелет трохи зменшував навантаження на поперек учасників. Але коли учасникам доводилося подумки виконувати математичні обчислення, піднімаючи та опускаючи м’яч, ці переваги зникли.

«Коли ми подивилися на те, що відбувається в мозку, ми побачили, що за ці ресурси в мозку виникла велика конкуренція. Людина робила ці обчислення в розумі, але мозок також намагався з’ясувати, як допомогти тілу взаємодіяти з екзоскелетом, і це збивало з пантелику спосіб, яким мозок задіяв м’язи для виконання завдання », – пишуть вчені.

«Екзоскелет намагається вгадати ваші рухи, але у нього не завжди виходить. Отже, ви боретеся з екзоскелетом, і це викликає зміни в мозку, яке змінює набір м’язів – і може викликати вищі навантаження на вашу нижню частину спини, що потенційно може призвести до болю і можливим травмам », – роблять висновок вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button