Земля

Жителі Азії знали про Америку за століття до Колумба

Археологи з США виявили на Алясці свідчення того, що жителі Азії знали про існування Північної Америки і вели з нею торгівлю задовго до відкриття Нового Світу Христофором Колумбом в кінці 15-го століття.

df8e0aba13304b10ae64ec16857b9724

“Це не стало для нас сюрпризом, завдяки попереднім знахідкам і усної історії індіанців відкриття слідів того, що Азія й Америка торгували металами, було лише питанням часу. Ми вважаємо, що ці сплави були зроблені десь у Євразії, звідки вони потрапили в Америку транзитом через Сибір і Берингову протоку до предків ескімосів, які жили на Алясці”, — заявив Кору Купер (Kory Cooper) з університету Пардью в Уест-Лафайетте (США).

Купер і його колеги зробили відкриття, вивчаючи артефакти і знаряддя праці, знайдені на одній із стоянок древніх жителів Аляски племена ескімосів Тулі, які населяли півострів Сьюард в часи середньовіччя і античності. Вони вели осілий спосіб життя, і вченим вдалося знайти у вічній мерзлоті безліч культурних пам’яток, в тому числі шість металевих предметів.

Як зазначає Купер, подібні знахідки є великою рідкістю, так як металеві прикраси і знаряддя праці були великою цінністю для жителів Нового Світу в той час і використовувалися до повного зносу, передаючись у спадок.

Їх цінність, за словами вченого, пояснюється тим, що предки індіанців і ексимосів не знали секретів виплавки заліза та інших металів. Тому їхні знаряддя праці були вкрай рідкісного метеоритного заліза або бронзи і міді, легко зношувалися і гнулися. В останні роки вчені знайшли кілька залізних прикрас і знарядь праці, які вказали на те, що аборигени Нового Світу могли якось отримувати “звичайний” метал з інших куточків Землі.

Група Купера вивчала мідні і залізні артефакти, знайдені на цих розкопках на півострові Сьюард – залізні намистини-грузила, мідні гачки, листи і пряжки. Незвичайний вік деяких з цих скарбів давніх ескімосів (800-1500 років), обчислений з уривків шкіри на пряжці, змусив авторів статті задуматися над тим, як дані метали могли потрапити на Аляску до прибуття в Америку європейців.

Відповідь була знайдена у внутрішній структурі металевої частини цих артефактів, яка була вивчена за допомогою рентгенівських кристаллографів і спектрометрів. За словами Купера, аналіз підтвердив, що всі шість предметів були виготовлені із виплавленого металу. Його джерелом, судячи з низьким вмістом нікелю в залозі і великій частці свинцю і олова в міді, могла бути Східна Азія, зокрема Китай, де секрет виплавки заліза освоїли приблизно у восьмому столітті до нашої ери, а бронзи – в середині третього тисячоліття до нашої ери.

Звідти, як показують дані розкопок, металургія та її продукція поступово поширилися по Сибіру і Далекому Сходу, звідки товари могли потрапляти на Аляску разом з торговцями, що перепливли Берингову протоку. Відкриття слідів плавленого заліза і бронзи, як вважає Купер, свідчить про те, що жителі Азії знали про існування Америки і активно торгували з її мешканцями за кілька століть до прибуття в Новий Світ перших європейців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button