Головна / Всесвіт / Гіпотеза: рідкі озера на Титані утворилися в результаті давніх підповерхневих вибухів

Гіпотеза: рідкі озера на Титані утворилися в результаті давніх підповерхневих вибухів

Астрофізики з італійського Університету Д’аннунціо висунули гіпотезу, що рідкі озера на Титані, супутнику Сатурна, утворилися в результаті підземних вибухів давніх запасів азоту. Дослідження опубліковане в журналі Nature Geosciences.

Титан — єдине космічне тіло, крім Землі, на поверхні якого існує рідина, і єдиний супутник планети, що володіє щільною атмосферою. Діаметр супутника становить 5 125 км — це на 50% більше, ніж у Місяця, а роль води в його озерах відіграють легкі вуглеводні — метан і етан.

Дослідники проаналізували дані зонда Cassini, який вивчав Титан в 2017 році і вияснив, що деякі озера Титану відрізняються неправильною формою і вираженою окрайкою, яка тягнеться по краю і крутими схилами піднімається вище рівня води.

Така форма характерна для карстових процесів — це наштовхнуло на думку астрофізиків, що водойми виникли в результаті давніх підповерхневих вибухів. Згідно з їхньою теорією, метеорит, що впав на Титан, спровокував вибух азоту, що призвело до появи озер.

Раніше вчені з Європейського космічного агентства (ESA) за допомогою даних дослідницького апарату Cassini вивчили механізм появи дивних кілець, що оточують метанові озера на полюсах супутника Сатурна Титану.

Натхнення: hightech.fm