Всесвіт

Названо ТОП-10 найбільших вулканів Сонячної системи

Експерти назвали ТОП-10 найбільших вулканів в Сонячній системі. Вони знаходяться на Землі, Тритоні, Іо і Енцеладі.

Титан є найбільшим супутником Сатурна, і саме на ньому розташований вулкан Дум, якому дісталося перше місце. Фахівці пильно стежать за космічним тілом, а інтерес представляє наявність води і щільної атмосфери. Він був виявлений в 2007 році апаратом Cassini. Вчені припускають, що цей вулкан вивергає воду, яка тане глибоко під поверхнею супутника. Друге місце отримали «вулкани-млинці», що знаходяться на Венері. Перші знімки вдалося отримати завдяки космічному апарату Magellan в 1991 році. Трійку лідерів замикає Локі на супутнику Юпітера Іо. Астрономи в ході спостережень виявили певний інтервал між виверженнями, тому надається можливість передбачати наступні. Останнім зафіксоване виверження відбувалося навесні минулого року.

На четвертому місці опинився Райт, який є кріовулканом на Плутоні, а за ним – щитовий вулкан на Марсі, який вважається вимерлим. Наступне місце у активного кріовулкана на Тритоні, супутнику Нептуна, слідом – згаслий вулкан на Червоній планеті Олімп, що знаходиться в провінції Фарсида.

У десятку також увійшли: кріовулкан на поверхні одного з супутників Сатурна Енцелада, найвищий вулкан на Венері Маат, Мауна-Кеа на Гавайських островах. Останній має висоту в 4207 метрів над рівнем моря або 10 тисяч кілометрів, якщо рахувати від океанського дня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button