Інтернет

Канадські вчені: інтернет- тролі схожі на садистів

Психологи з трьох канадських університетів провели опитування і дійшли висновку , що інтернет- тролі більш інших схильні до садизму, психопатії, заперечення суспільної моралі та маніпулювання людьми.

“З усіх характеристик особистості найбільш чітко з інтернет-троллінгом асоціюється садизм. Зв’язок з садизмом настільки сильний, що можна сказати, що онлайн-тролі – це типові побутові садисти”, – йдеться в статті за підсумками дослідження, опублікованій канадськими психологами минулого тижня в журналі Personality and Individual Differences. Садизм, нагадують вчені, – це схильність до отримання задоволення від чужих страждань.

Канадські вчені: інтернет- тролі схожі на садистів

Інтернет- тролінг автори дослідження визначили як “облудну, деструктивну поведінку в місцях спілкування в інтернеті без явної корисної мети”. Таким чином, вони відокремили “тролінг” від “кібербулінгу” , коли люди грублять в мережі, висловлюють неприпустимі в нормальному спілкуванні речі, але роблять це щиро – тобто пишуть, що думають. “Тролі тиснуть на “ніжні місця “користувачів, змушуючи їх виходити з себе і виглядати нерозумно. Коли який-небудь нещасний потрапляє в цю пастку, безжалісний тролінг тільки наростає – до насолоди тролів. Тому новачків в інтернеті зазвичай попереджають: не годуй тролів!” – йдеться в статті.

Дослідження психологів з університетів Манітоба, Вінніппега і Британської Колумбії не ґрунтується на випадковій і репрезентативній вибірці, як прийнято при солідних опитуваннях. Учені опитали 188 канадських студентів – психологів і 609 жителів США, при цьому студенти за участь отримали додаткові бали, а американці були відвідувачами сайту, де пропонується прийняти участь в опитуваннях за невелику плату: півдолара за анкету.

Дослідники з’ясували, скільки часу респонденти проводять в інтернеті і чи пишуть коментарі на новинних сайтах, на YouTube і в тому подібних місцях. Потім “коментатори” пройшли тест на відому в психології “чорну четвірку”: нарцисизм, маккіавеліанізм, психопатію і садизм. Коментатори, які зізналися, що найбільше в інтернеті люблять тролити інших, стабільно показували більш високий ступінь відповідності рис особистості “чорній четвірці”.

Інтернет- експерт Антон Носик каже, що в російськомовному сегменті мережі є дві зіставні за чисельністю категорії тролів – “звичайні” і “платні”.

” На наших теренах це, на жаль, досить численний контингент – люди, які за тролінг отримують гроші. Тобто, людина вранці приходить, і у неї завдання – написати певну кількість десятків або сотень коментарів. Наприкінці дня він отримує, наприклад, 30 долларів”, – сказав Носик в інтерв’ю Російській служби Бі -бі -сі. “У них абсолютно чіткі рознарядки, ключові слова, за якими відбираються пости для троллінгу, або список авторів, до яких вони повинні приходити і займатися тролінгом: наприклад, на кожне твердження цього автора писати “ти продався”,”за тобою стоїть Держдеп” або “за тобою стоять олігархи”. Загалом, однотипний шаблон, який іноді один троль за робочий день встигає залишити в декількох десятках постів одного учасника”, – продовжив Носик.

За відомостями експерта, ці платні тролі отримують гроші від різних політтехнологічних фірм, які, в свою чергу, отримують гроші від влади – на боротьбу з “ворогами суспільства”. Звичайні ж інтернет- тролі, згадує Носик, з’явилися відразу, як тільки в мережі з’явилися майданчики для спілкування, з першої половини 90 -х років.

“З’ясувалося, що в будь-якому людному і багатолюдному обговоренні присутні якісь люди, яким предмет обговорення нецікавий абсолютно, сказати їм по темі нема чого, а прийшли вони туди спеціально, щоб потролити, тобто вивести з себе когось з учасників дискусії, спровокувати його на неадекватну реакцію, на істерику”, – розповів Антон Носик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button