Технології

Відмінне дизельне паливо – з поліетиленових пакетів

dyzelne_palyvo_250Поліетиленові пакети – одні з найвідоміших забруднювачів навколишнього середовища. За деякими даними, в одних США щорічно викидають 100 мільярдів пакетів, і тільки 13 % з них піддаються рециклізації. Вчені з Іллінойсу винайшли процес переробки пластикових пакетів на дизельне паливо – з високим ККД! З пакетів також можна буде отримати газ, бензин – розчинник, віск та мастильні масла.

«Очищаючи сиру нафту, можна отримати максимум 50-55% палива. Але, оскільки поліетилен і так роблять з нафти, ми витягаємо з нього майже 80% палива», – розповідає провідний автор дослідження Брахендра Кумар Шарма (Brajendra Kumar Sharma).

В основі нового процесу лежить піроліз – нагрівання пакетів в позбавленій кисню камері. Інші інженери вже застосовували піроліз для переробки пакетів на сиру нафту. Група Шарми зробила наступний крок – вони фракціонували сиру нафту на різні нафтопродукти, і вивчили, наскільки дизельні фракції відповідають національним стандартам дизельного палива з наднизьким вмістом сірки (УНСД) і біодизельного палива.

«Суміш двох фракцій, після додавання антиоксиданту, відповідає всім стандартам сучасного дизельного палива. Наша суміш відрізняється тією ж енерговмістикістю, більш високим цетановим числом, і кращою мастильною здатністю – порівняно з УНСД», – говорить Шарма.

Вчені підмішали до 30% свого «поліетиленового» дизеля в звичайний і не виявили ніяких проблем зі сумісністю. «Відмінний результат. Ми завжди можемо використовувати його в суміші з УНСД, і не потрібно ніяких додаткових реакцій», – говорить Шарма.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button