Ґаджети

Канадські винахідники представили модульний смартфон “три в одному”

Команда фахівців з трьох університетів Канади розробила прототип потрійного смартфона, основний модуль якого управляє доступом до додатків на двох периферійних пристроях і стежить за тим, що відбувається на їхніх екранах.

Два додаткових смартфона — один середніх розмірів, інший зовсім крихітний — зберігаються в спеціальному корпусі. Якщо потрібно позичити його дитині, другу або навіть перехожому, досить витягнути його з паза і вказати на екрані основного апарату, доступ до додатків і функцій, який ви надаєте додатковому модулю. Передбачено 4 режими: «позичити додаток», «гостьовий» (декілька програм), «повний доступ» і «загальний екран». Обмін даними між телефонами при виборі режимів здійснюється за рахунок бездротової технології передачі даних NFC («комунікація ближнього поля»).

У маленького телефона менше опцій: з нього можна здійснювати дзвінки або спостерігати за тим, що відбувається на основному модулі, якщо ви вирішили позичити його, а менший залишити собі.

Дизайн корпусу потрійного смартфона, надрукованого на 3D-принтері, досить неприглядний — незграбна велика сіра коробка, яка навряд чи поміститься в кишені або сумочці. Однак, керівник проекту Тедді Сейєд з Університету Калгарі вважає, що батьки швидко оцінять можливість поділитися з дитиною телефоном, зберігаючи можливість контролю над додатками. Інший варіант застосування — багатокористувацькі мобільні відеоігри.

Сейєд вважає, що його винахід розвиває ту ж ідею, яка керувала розробниками моделі Motorola Moto Z або Essential з магнітами для кріплення аксесуарів. І сподівається створити справжній телефон, який буде виглядати як поєднання основного модуля з тоненькими, схожими на дисплей ґаджетами, пише MIT Technology Review.

Модульні телефони так і не завоювали популярність, незважаючи на кілька спроб. Найбільш амбітним був проект Google Project Ara, перед яким стояло завдання створення знімних блоків для різних завдань — модулі для акумуляторів, камер і всього, що може прийти в голову розробникам. Але проект був закритий в 2016 році, навіть не випустивши прототип.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button