Поради

Каркасні та безкаркасні ангари – переваги і недоліки

Швидкомонтовані будівлі типу ангар являють собою конструкції промислового, складського чи іншого призначення (торгівля, автосервіс). Вони складаються з несучих стін і перекриття, можуть мати зовнішню і внутрішню обробку (частіше просто утеплення). Безкаркасні будівлі від http://sunward-ukraine.com/ua/ мають форму арки, тому функцію опори і огородження виконують не стіни і дах, а сама арка, що дає певні переваги при їх будівництві та експлуатації. Такі ангари з особливим успіхом використовуються як овочесховище, зерносховище або картоплесховище через наявність великої площі і доступною вартістю споруди.

Ангар каркасний

Вважається, що каркасні ангари міцніше і надійніше, так як мають міцний фундамент, несучий каркас, на який ставиться покрівля і кріпляться зовнішні панелі. Витрата металу на таку будівлю дійсно значно вища, але це також призводить до істотного подорожчання будівництва. Додатково потрібно міцний бетонний фундамент, здатний витримати велику вагу всієї конструкції. Такий фундамент набирає міцності один-два тижні, якщо ці терміни не витримати, споруда незабаром позбудеться своєї переваги по міцності.

Щоб здешевити загальну ціну зведення в якості зовнішнього захисту від навколишнього середовища використовуються тонкі профільовані листи 0,5 мм. Через деякий час дощ, сніг, сонячне світло та інші фактори призводять до зносу профнастилу, тому періодично потрібно проводити ремонт каркасного ангара, замінюючи пошкоджені ділянки зовнішнього огородження. Ще один мінус каркасної технології – наявність отворів під метричні кріплення, що знижує антикорозійну стійкість всієї споруди.

Ангар безкаркасний

Безкаркасні технологія швидкісного зведення арочних каркасів M. I. C.-Industries (США) передбачає максимально ефективно пристрій будівлі. Основним матеріалом служить рулонна конструкційна сталь – з неї за допомогою спеціалізованого обладнання формуються арочні елементи конструкції в заданих за проектом розмірах. Товщина сталі складає 1,2-1,5 мм, що забезпечує тривалий термін служби будівлі без ремонтів – до 30-50 років, що є нормою для галузі. Даний показник не поступається каркасному будівництву, хоч і програє йому в загальній міцності.

При цьому наявність шару оцинковки знімає необхідність антикорозійної обробки, а особлива рифлена конструкція витримує як вітрові, так і снігові навантаження. Відсутність необхідності в обслуговуванні і в монтажі зовнішніх панелей, а також менша витрата металу здешевлює безкаркасний ангар порівняно з каркасною будівлею аналогічного розміру на 35-50%. Повна герметичність всіх з’єднань (без отворів і болтів) за рахунок вальцювання гарантує 100% водонепроникність і знімає питання про гідроізоляцію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button