Земля

Хіміки навчилися вирощувати рослини в повній темряві

Метод, при якому рослинам не потрібно сонячне світло, вчені називають енергоефективним.

Image by Hanna Gro? from Pixabay

Американські дослідники з Каліфорнійського університету знайшли спосіб, при якому вирощувати сільськогосподарські культури можна без реакції фотосинтезу — процесу, при якому в клітинах рослин, що містять хлорофіл, під дією енергії світла утворюються органічні речовини з неорганічних.

Замість нього хіміки придумали штучний фотосинтез – процес, що перетворює вуглекислий газ і воду в кисень і ацетат [основний компонент оцтової кислоти]. Ацетат може служити джерелом вуглецю та енергії для різних водоростей, дріжджів, грибів та вищих рослин.

Реакція відбувалася в повній темряві в електролізері, пристрої, що перетворює вуглекислий газ в ацетат з використанням електрики. Енергія, яку використовували вчені, була отримана за допомогою сонячних панелей, що робить розробку екологічною.

В результаті експерименту з’ясувалося, що ефективність виробництва зелених водоростей була в 4 рази вище в порівнянні зі звичайним культивуванням з доступом до сонячного світла. А “вирощування” таким способом дріжджів виявилося в 18 разів ефективніше.

Ми змогли виростити організми, що виробляють їжу, без будь-якої участі біологічного фотосинтезу. Зазвичай ці організми вирощують на цукрі, отриманому з рослин, або на сировині, отриманому з нафти, яка теж продукт біологічного фотосинтезу, що відбувався мільйони років тому. Наша технологія – більш ефективний метод перетворення сонячної енергії в їжу”, – розповіла автор дослідження Елізабет Ханн.

В умовах продовольчої кризи метод дозволить в рази підвищити енергоефективність сільського господарства і нагодувати більше людей, засіявши при цьому набагато менші площі землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button