Земля

Зміна клімату в Арктиці призведе до поширення “сплячих вірусів”

Дослідники, які вивчають трансформацію Арктики в умовах зміни клімату заявили, що процеси в цьому регіоні Землі можуть призвести до поширення невідомих вірусів. Імунітет людини до них не пристосований.

Потепління клімату може призвести до контакту поки неактивних вірусів в Арктиці з новими середовищами і господарями, збільшуючи ризик їх поширення. Вчені пояснили, що для реплікації і поширення вірусів потрібні господарі — бажано, зі слабким імунітетом.

Вчені з Канади з’ясували, як зміна клімату може вплинути на поширення вірусів, вивчивши зразки з арктичного ландшафту озера Хазен. Команда взяла проби грунту, яка влітку стає руслом для талих льодовикових вод, а також з дна озера.

За допомогою тросів і снігохода вони підняли озерний осад з глибини 300 м і піддали секвенуванню ДНК і РНК. “Це дозволило нам дізнатися, які віруси знаходяться в середовищі і які потенційні господарі також присутні”, – зазначив Стефан Аріс-Бросу, доцент кафедри біології Оттавського університету.

Але щоб з’ясувати, наскільки велика ймовірність того, що вони перейдуть від одного господаря до іншого, команді необхідно було вивчити еквівалент родоводу кожного вірусу і господаря. Генеалогії свідчать про те, що вірус розвивався разом зі своїм господарем, а відмінності говорять про його передачу. І якщо вірус вже одного разу змінив господаря, то, швидше за все, він зробить це знову.

Автори дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences, попереджають, що вони не прогнозують ні поширення вірусів, ні пандемії. Вони також попереджають, що потрібно провести додаткову роботу, щоб з’ясувати, наскільки велика повинна бути різниця між вірусами і господарями, щоб створити серйозний ризик поширення.

Але вони стверджують, що потепління клімату ще більше збільшить такі ризики, а потенційні господарі перемістяться в раніше негостинні регіони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments